Noortekogu 2019

Üks tore neljast inimesest koosnev grupp vanemskaute ja rändureid viis novembri viimasel nädalavahetusel (22.11-24.11) Viljandi lähistel läbi sellise laheda ürituse nagu seda on Noortekogu (NK), kus osales veel toredam grupp vanemskaute ja rändureid nii Harju-, Tartu- kui Ida-Virumaalt.

Üritus jõudis ESÜ kalendrisse esimest korda 2016. aastal, eesmärgiga tuua kokku 16-26-aastaseid skaudid ja võimaldada neil Eesti siseselt laiendada oma suhtlusvõrgustikku ühe mõnusa skautliku nädalavahetuse jooksul. Iga Noortekogu on olnud omamoodi eriline ja erinev, sest korraldajateks on pea igal aastal olnud noored ise.

“Alguses tundus nii suurejoonelise ürituse korraldamine üliraske, aga kui seda reaalselt tegema hakata, siis saab aru, et see polegi nii väga hull” – korraldustiimi liige Gerli (16a.)

Avapauk Noortekogule pandi 22. novembri õhtul romantilise kiirkohtingu ning ülilaheda improkomöödia töötoaga, mis on toonud osalejatele Toivo Värbu kätes vaieldamatut rõõmu ja elamust juba kaks aastat.

Laupäev tõi kaasa loodusel külas käimist, skautlike kogemuste jagamist arutelu ringis, uute teadmiste omandamist vaimsest tervisest Tuuli Landi eestvedamisel, bowlingu mängimist ning loomulikult ühe mõnusa lõkkeõhtu, sest skaudid ilma ju ei saa…

Külma eest pakitud osalejad värsket õhku nautimas.

“Suurepärane võimalus laiendada oma tutvus- ja suhtlusringkonda, pakkuda uusi ideid Eesti skautluse arenguks ja saada positiivseid kogemusi” – NK 2019 osaleja

“Lähtusime programmi loomisel neljast põhimõttest: teha midagi skautlikku ja looduslähedast, suhelda teiste omavanustega, anda oma panus ESÜ juhatuse töösse ning õppida ka midagi uut enda jaoks” – korraldustiimi liige Margaret (24a.)

“Tegu oli mõnusa ja vaba üritusega, kus sain tuttavaks toredate inimestega, panna ennast proovile improviseerimises, kaasa teha põnevates aruteludes, ühistes tegevustes ning ennast arendada.” – NK 2019 osaleja

Laupäeva õhtul ühendasid NK noored ja ESÜ juhatus väed, et paika panna järgmise aasta Eesti skautluse arengueesmärke. Oma märgi said maha jätta osalejad ka suhtlusmeeskonna töösse, leides variante skautlike ürituste mõistlikumaks ja tõhusamaks reklaamimiseks.

“Üks paremini korraldatud üritusi, kus ma viimaste aastate jooksul käinud olen.”- NK 2019 osaleja

NK osalejad juhatuse juures mängimas

Õnneks ei ole lõbu läbi, sest kõigil on jälle võimalus sellest toredast ürituses osa saada juba järgmine aasta, mil Noortekogu tähistab oma 5. sünnipäeva. Tagasi oodatakse kindlasti vanu osalejaid, ent samas loodetakse näha ka uusi nägusid. Kes avastab ennast juba olevat 15+ vanuses ja tunneb huvi järgmise aasta ürituse korraldusse panustamisest, siis võib võtta julgelt ühendust korraldustiimi liikme Elo Joandi ( elo.joandi@gmail.com) või tiimi toetusliikme Margaret Matiseniga ( margaret.matisen@gmail.com) ja saab rääkida võimalustest 🙂

Selle aasta korraldajad mantlipärijale kogemusi jagamas.
Vasakult: Gerli, Margaret, Elo

“Korraldamine nõuab omajagu tunde ja pühendumist, kuid hakkama saavad kõik järjekindlad. Kõige tähtsam on soov pakkuda inimestele vahvat üritust ning tore meeskond, kellega seda koos teha. Kõige rahuldust pakkuvam on kuulda kui väga osalejatele sinu tehtu meeldis.” – korraldustiimi liige Margaret (24a.)

“Soovin korraldada selleaastasele Noortekogule laheduselt ja toreduselt võrdväärse ürituse ning kindlasti soovitan kõigil osaleda (või kasvõi korraldada), sest see on seda aega väärt!” – NK 2020 korraldustiimi liige Elo (16a.)

“Meiega võib alati julgelt ühendust võtta!” – korraldustiimi liige Oleg (23a.)