MEISTERDAMINE: Origami

折り紙

Origami on paberi voltimise kunst. Sõna “origami” ise tuleneb jaapani keelest, kus “ori” tähendab voltimist ja “kami” paberit. Ja paberist voltida saab peaaegu kõike,

Paberist laagriala

Miks mitte teha endale laua peale üks vahva paberist laagriala, eriti ajal, kui päriselt ise laagris käia ei saa. Saad sinna meisterdada kõik laagri elemendid – voltida telgid, meisterdada lõkke, ehitada (grill)tikkudest ja nöörist laagrivärava, joonistada jõe ja sinna peale voltida paadid, laagriala kaunistada paberist väljalõigatud puudega ning muidugi panna laagrisse tegutsema ka skaudid. Skaudirolli saad appi võtta näiteks Legotegelased ja nendega mängides ühe vahva laagri maha pidada.

Skaudivorm

Kui see kõik tehtud, saad meelde tuletada või siis hoopis õppida selgeks, milline näeb välja skautide vormipluus. Selleks saad alloleva õpetuse järgi voltida pluusi. Kui Sul on rohelist paberit, siis tee vorm sellest, nii tundub see kohe päris ehtne.

Ja siit saad vaadata, millised märgid vormil kuhu käivad ning need ka vormi peale joonistada. Kindlasti lisa juurde ka oma üksuse kaelarätt, kui oled hundu või skaut.