MEISTERDAMINE: Lõkketekk

Skautidel on kombeks teha endale lõkketekk, millele õmmeldakse peale kõikide laagrite jm skaudiürituste märgid, kus on osaletud. Esmalt õmmeldakse ürituse märk skaudivormile ning kui on aeg asendada see järgmisega, siis pannakse eelmine märk lõkketekile. Nii on see ka ühtlasi nagu vahvate mälestuste tekk ning muidugi saab selle järgi juba kaugelt aru, kes kui kaua skautlusega on tegelenud.

Kui sisestada Google’isse märksõnad “scout campfire blanket“, tuleb erinevaid pildilisi lahendusi, kuidas skaudid on oma lõkketekke õmmelnud. Mingeid kindlaid reegleid sellel ei ole, peaasi, et kõik märgid pika skauditee jooksul ära mahuksid.

Tekki ennast kasutatakse lõkkeõhtutel sooja pleedina ning ka telgis magades on sellest jahedamatel öödel abi. Selleks on aga oluline, et lõkketeki materjal oleks päriselt ka soojaandev – hea on selleks valida näiteks villane või fliisist kangas. Näiteks “Skautlus 100” juubeliaastal said kõik juubeliaastat läbi viia aidanud skaudijuhid kingituseks villase teki, mis on siiani saadaval Briti skaudipoes.

Kaanefoto: Annika Annus