Tere Tulemast Skautlusesse koolitus 18.-20.06.2021

20.06.2021
11.06.2021

Tere Tulemast Skautlusesse koolitusel on Sul võimalik kogeda seda, mida kogeb skaut metsas. Lisaks anname Sulle teadmised ja kogemused lõkke tegemisest, matkamisest, sõlmedest, lipu heiskamisest ja skautlusest laiemalt.

OSALEJAD/SIHTGRUPP: Tere Tulemast Skautlusesse koolitusele ootame osalema kõiki uusi vabatahtlikke ja värskelt alustanud või alustavaid skaudijuhte alates 18. eluaastast (koos lapsevanema kirjaliku loaga 15. eluaastast). Loomulikult on teretulnud ka kõik teised huvilised, kes veel ei ole skaudijuhina tegutsevad või soovivad lihtsalt skautlusest rohkem teada saada.

Koolitusel osalemine ei eelda hundu- või skaudisalga juhiks hakkamist, vaid pakub kindlasti palju uut kõikidele vabatahtlikele, kes tahavad muul moel skautluses tegutseda või soovivad skautlusest laiemat pilti saada.

TEGEVUS/EESMÄRK: Koolituse eesmärgiks on pakkuda osalejatele metsalaagri kogemust ning paralleelselt õpetada sellisteks olukordadeks vajalikke oskusi ja teadmisi. Koolituse jooksul tutvutakse ka teiste skautluses tegutsevate vabatahtlikega. Koolitusel osalejad elavad telkides, teevad ise lõket ning valmistavad lõkkel imemaitsvat sööki, õpivad praktilisi oskuseid, mida läheb vaja matkal/laagris ja kogevad nii Tagametsa metsas olemist kui ka skautlikku meeskonnavaimu.

AJAKAVA: Koguneme reedel kell 19.00 Eestimaa südames – Tagametsas (Türi vald, Rassi küla) ning oleme valmis seiklusi täis nädalavahetuseks. Õige pea avastame, et märkamatult on kätte jõudnud pühapäev  ja kell on saanud 14.00, siis ongi õige aeg oma varandus kokku pakkida ja uute kogemuste võrra rikkamana sammud kodupoole seada.

VAJALIK VARUSTUS:

• Telk + kile
  • Magamiskott + alus/madrats
  • Toidunõud (kauss, lusikas, kahvel, tass) + joogipudel
  • Hügieenitarbed (seep, rätik, hambapasta ja -hari)
  • Vihmariided
  • Kerged jalatsid
  • Matkasaapad
  • Ujumisriided
  • Endale vajalikud ravimid + plaastrid
  • Töötav/laetud akuga mobiiltelefon
  • Taskulamp + laetud akud/patareid
  • Kompass
  • Asjade pakkimisel arvesta, et viibid metsas reede õhtust pühapäeva hommikuni ja Eestimaa ilmad on heitlikud.

ÖÖBIMINE: Telkides (vajadusel saab Tagametsast laenata, aga lisa see kindlasti registreerudes kommentaaridesse) või väga viletsa ilma korral tares.

TRANSPORT: Ühistransporti Tagametsa ei käi, mistõttu saab kohale ainult ratta- või autotranspordiga. Vajadusel saame Türile rongile vastu tulla, anna sellest palun registreerimisel teada.

REGISTREERIMINE: Registreerimine kestab kuni 11.06.2021 Eesti Skautide Ühingu koduleheküljel. Registreerumise kinnitab osavõtutasu laekumine ESÜle.

OSAVÕTUTASU: Koolituse osavõtutasu on 15€, mis sisaldab nii materjale, programmi kui ka toitlustust. Osavõtutasu palume üle kanda Eesti Skautide Ühingu arvele SEB pangas EE581010022049447003, märkides selgituse lahtrisse “Tere Tulemast” ja osaleja(te) nimi/nimed, kelle eest raha üle kannate. Registreerimise ja osavõtutasu ülekandmise tähtaeg on 11.06.2021

NB! Osavõtutasu kuulub tagastamisele ainult kuni registreerimitähtaja lõpuni. Selleks tuleb saata vastavasisuline e-kirja vormis avaldus ESÜ finantsjuhile finants@skaut.ee. Hilisem tagastamine toimub erandkorras ainult põhjendatud avalduse alusel ESÜ finantsjuhi otsusel.

NB! Üritusele registreerumisega nõustutakse (lapse) osalemisega üritusel ning üritustel tehtavate piltide ning videomaterjali avaldamisega skautluse tutvustamisega.

JÄRGNEVAD KOOLITUSED: Peale Tere Tulemast koolituse läbimist on Sul võimalik osaleda Skautlemise Meistriklassis, mis toimub sügisel 2021.

LISAINFO: Programmi- ja koolituskoordinaator Liis Kiik – liis@skaut.ee või koolitusjuht Ene-Ly Lehtmaa – koolitus@skaut.ee

RAHASTAJAD JA TOETAJAD: Üritust rahastab Haridus- ja Teadusministeerium.

UURI LISAKS vabatahtliku töö kohta SIIT!

Kui tunned huvi vabatahtlikku töö vastu, siis võta meiega julgesti ühendust (personal@skaut.ee), saame kokku, räägime ja leiame parima koostöövormi, mis toob mõlemale poolele naeratuse näole.