Kaugmatkaja 25.06.-08.07.2020

Ürituse kuupäev:
25.06.2020
Ürituse lõpukuupäev:
08.07.2020
Registreerimise algus:
26.11.2019
Kohtade arv:
Piiramata
Registreerunud:
5
Registreerimise lõpp:
01.03.2020
Asukoht:
Kandersteg

AEG: Koolitus koosneb 2 osast:

  • Koolitusnädalavahetus mais 2020 (täpsustame koos registreerunutega)
  • Praktiline õppematk Kanderstegi ümbruses 25.06 – 08.07.2020


KOHT: Koolitusnädalavahetus Tartu skaudimajas, Kaugmatk Šveitsis Kanderstegi skaudikeskuse ümbruses.


TEGEVUS/EESMÄRK: Õppematka sihtkoht on Kanderstegi ümbruse kaunimad mäed. Elamine on korraldatud Kanderstegi rahvusvahelises skaudikeskuses (www.kisc.ch), kus lisaks lähedal asuvatele mägedele ka mõnusa rahvusvahelise skaudilaagri elqamuse saame. Ööbime telkides ja valmistame oma söögid ühiselt ise. Skaudikeskusest käime iga päev lähemal või kaugemal mägedes, ühisel soovil võime mõnel päeval osaleda ka skaudikeskuse poolt pakutavates tegevustes.
Huvi korral saad lisa vaadata siit lingilt (2016 a Kaugmatka koolitus Kanderstegis):
https://drive.google.com/file/d/0B5-SI0Eyb_raSnBCalJCRmg2NGc/view

OSALEJAD/SIHTGRUPP: Kaugmatka koolitus on oma sisult uue noorteprogrammi kaugmatka skaudioskuse esimese osa koolitus koos sellega seotud praktilise osaga. See tähendab, et osalema on oodatud nii vanemskaudid, rändurid kui skaudijuhid, kes mägedega lähemalt tutvust sobitada soovivad. Ainukeseks eelduseks on vanus vähemalt 15 aastat, varasem kokkupuude köietööga või mägedega ei ole vajalik.
Paralleelselt 1. osaga toimub sel korral ka 3. osa koolitus – nemad teavad ise, kes nad on.

VAJALIK VARUSTUS: Elementaarne isiklik varustus matkal sisaldab lisaks kohasele matkariietusele ja -jalanõudele matkakeppe, ronimisvööd, kiivrit ja enesejulgestusotsi karabiinidega. Vöid, kiivreid ja karabiine on kuigi palju ESÜ-l olemas ja võimalik laenata. Pikemalt räägime varustusest ka koolitusel.

TARNSPORT: Sõit Kanderstegi on plaanis rendibussidega. Tee peal ööbime kämpingutes. Kui mõnel huvilisel on suvel ajaga väga kitsas, siis on võimalik Kanderstegi jõuda ka lennuki+rongiga. Sellisel juhul oleks osavõtutasu ca 200€ väiksem, kuid selle asemel tuleb ise osta lennuki- ja rongipiletid. Eraldi transpordi kasutamisel tuleks jõuda Kanderstegi 27. juuni õhtuks ning tagasi hakkame sõitma 6. juuli hommikul.

Registreerimine lõpeb 01.03.2020 (aga mida varem oma osalussoovist teada annad, seda parem on meil üritust korraldada).

OSAVÕTUTASU: Matka osavõtutasu tuleks arvestada 500€. Loodame hakkama saada vähemaga. Lõplik summa sõltub sellest, kui palju meid kokku on ja kas/milliseid lisategevusi Kanderstegis teha soovime. Osavõtutasu sisaldab kogu eelkoolitust ja matka ajal transporti (bussirent, kütus, teemaksud), ööbimisi, ühiseid hommiku- ja õhtusööke, ekstreemkindlustust, tõstukipileteid mägedele lähenemisel ja võimalikku lisategevust Kanderstegis. Lisaks osavõtutasule tuleb arvestada elementaarse isikliku varustuse olemasoluga (vt all) ning isikliku lõunasöögiga (peatused kaubanduskeskustes sõidu ajal ning energiatoit matkapäevadel).

Kui osaled ainult koolitusel Tartus, siis selle osavõtutasu on 15€.

Ilma ettevalmistuslaagris osalemata ei ole võimalik õppematkal osaleda. Küll aga on võimalik osaleda ettevalmistuslaagris, kuid mitte tulla Kanderstegi. Seda soovitame juhul, kui sel suvel Kanderstegi tulla ei ole võimalik, aga kaugmatka teema huvi pakub ja järgmistel kordadel kaasa tulla soovid.

LISAINFO: ott@skaut.ee