Uute vabatahtlike Metsalaagri koolitus 06.- 08.09.2019

01.09.2019
Piiramata
27.09.2019 23:55

Metsalaagri koolitusel on Sul võimalik kogeda seda, mida kogeb skaut metsas. Lisaks anname Sulle teadmised ja kogemused lõkketegemisest, matkamisest, sõlmedest, lipuheiskamisest ja skautlusest laiemalt.

OSALEJAD/SIHTGRUPP: Metsalaagri koolitusele ootame osalema kõiki uusi vabatahtlikke ja värskelt alustanud või alustavaid skaudijuhte alates 18. eluaastast (koos lapsevanema kirjaliku loaga 15. eluaastast). Loomulikult on teretulnud ka kõik teised huvilised, kes veel ei ole skaudijuhina tegutsevad või soovivad lihtsalt skautlusest rohkem teada saada.

Koolitusel osalemine ei eelda tingimata hundu- või skaudisalga juhiks hakkamist, vaid pakub kindlasti palju uut kõikidele vabatahtlikele, kes muul moel skautluses tegutseda soovivad või lihtsalt laiemat pilti skautlusest saada soovivad.

TEGEVUS/EESMÄRK: Koolituse eesmärgiks on pakkuda osalejatele metsalaagris olemise kogemust ning paralleelselt õpetada sellisteks olukordadeks vajalikke oskusi ja teadmisi. Koolituse jooksul tutvutakse ka teiste skautluses tegutsevate vabatahtlikega. Koolitusel oalejad elavad telkides, teevad ise lõket ning lõkkel süüa, õpime praktilisi oskuseid, mida läheb vaja matkal/laagris ja kogeme nii Tagametsa metsast olemist kui skautlikku meeskonnavaimu.

AJAKAVA: Koguneme reedel kell 19.00 Eestimaa südames – Tagametsas (Türi vald, Rassi küla) ning oleme valmis seiklusi täis nädalavahetuseks. Õige pea avastame, et märkamatult on kätte jõudnud pühapäev  ja kell on saanud 14.00, siis ongi õige aeg oma varandus kokku pakkida ja uute kogemustevõrra rikkamana sammud kodupoole seada.

VAJALIK VARUSTUS:

• Telk + kile
  • Magamiskott + alus/madrats
  • Toidunõud (kauss, lusikas, kahvel, tass) + joogipudel
  • Hügieenitarbed (seep, rätik, hambapasta ja -hari)
  • Vihmariided + kummikud
  • Kerged jalatsid
  • Matkasaapad
  • Ujumisriided
  • Endale vajalikud ravimid + plaastrid
  • Töötav/laetud akuga mobiiltelefon
  • Taskulamp + laetud akud/patareid
  • Kompass
  • Asjade pakkimisel arvesta, et viibid metsas reede õhtust pühapäeva hommikuni ja Eestimaa ilmad on heitlukud.

ÖÖBIMINE: Telkides (vajadusel saab Tagametsast laenata, aga lisa see kindlasti registreerudes kommentaaridesse) või väga viletsa ilma korral tares.

TRANSPORT: Ühistransporti Tagametsa ei käi, mistõttu saab kohale ainult ratta- või autotranspordiga. Vajadusel saame Türile rongile vastu tulla, anna sellest palun registreerimisel teada.

REGISTREERIMINE: Registreerimine kestab kuni 1.09.2019 ESÜ koduleheküljel. Registreerumise kinnitab osavõtutasu laekumine ESÜle.

OSAVÕTUTASU: Koolituse osavõtutasu on 15 €, mis sisaldab nii materjale, programmi kui ka toitlustust. Osavõtutasu palume üle kanda Eesti Skautide Ühingu arvele SEB pangas EE581010022049447003, märkides selgituse lahtrisse “Metsalaagrikoolitus” ja osaleja(te) nimi/nimed, kelle eest raha üle kannate. Registreerimise ja osavõtutasu ülekandmise tähtaeg on 1.09.2019.

NB! Osavõtutasu kuulub tagastamisele ainult kuni registreerimitähtaja lõpuni. Selleks tuleb saata vastavasisuline e-kirja vormis avaldus ESÜ haldusjuhile haldus@skaut.ee. Hilisem tagastamine toimub erandkorras ainult põhjendatud avalduse alusel ESÜ haldusjuhi otsusel.

Osavõtutasu ülekandmisega nõustutakse (lapse) osalemisega üritusel sh võib ESÜ üritusel tehtavat foto- ja videomaterjali kasutada oma teavitustegevustes.

JÄRGNEVAD KOOLITUSED: Peale metsalaagrikoolituse läbimist on Sul võimalik osaleda Skautlemise Meistriklassis, mis toimub sügisel 2019.

LISAINFO: Programmi- ja koolituskoordinaator Karin Meikas – karin@skaut.ee või koolitusjuht Ene-Ly Lehtmaa – koolitus@skaut.ee

RAHASTAJAD JA TOETAJAD: Üritust rahastab Haridus- ja Teadusministeerium, Tallinna Spordi- ja Noorsooamet.

UURI LISAKS vabatahtliku töökohta SIIT!

Kui tunned huvi vabatahtlikku töö vastu, siis võta meiega julgesti ühendust (personal@skaut.ee), saame kokku, räägime ja leiame parima koostöövormi, mis toob mõlemale poolele naeratuse näole.