Roverway 22.07.-01.08.2024 Norras

Norra, Stavangeri piirkond

AEG: 22.07.-01.08.2024

KOHT: Norra, Stavangeri piirkond

OSALEJAD/SIHTGRUPP: Osalejad – Vanemskaudid, rändurid vanuses 16-22. IST (International Service Team) 22+.

TEGEVUS/EESMÄRK:

Roverway on üks populaarsemaid skaudiüritusi Euroopas, kus 5000-6000 rändurit vanuses 16-22 tulevad kokku üheks unustamatuks nädalaks. Varasemalt on Roverway toimunud Soomes, Islandil, Itaalias, Portugalis, Prantsusmaal ja Hollandis ning osalejatele on rääkida vaid imelisi ja lõbusaid lugusid.
2024. aastal toimuva Roverway moto on “North of the Ordinary”, sest korraldajad tahavad Roverway teha kõikide osalejate jaoks tavapärasest erilisemaks. Eriliseks teeb ürituse see, et see toimub Norra erakordses looduses – suurte mägede, kaunite fjordide ja orgude vahel ning et ürituse korraldajad plaanivad osalejad nende mugavustsoonist välja viia, pakkudes neile väljakutseid kõige positiivsemal viisil.

Roverway 2024 kolm põhiteemat on:

• “Saada homse päeva juhiks”/“Leaders of tomorrow”;
  • “Füüsiline ja vaimne enesearendus”/“Empowerment”;
  • “Et olla kaasavam”/“Inclusion”.

Roverwayl on ka erakordne formaat võrreldes teiste skautlike jamboreedega. Ta on jagatud kaheks osaks. Esimestel päevadel kogunevad osalejad väikestesse gruppidesse (kuni 60 osalejat) ja saavad võimaluse matkata mööda enda valitud rada. Radadel on erinevad teemad ja nad kulgevad erinevaid teid pidi läbi kogu Lõuna-Norra. Radade kestus on 5 päeva ja 5-ndaks päevaks jõuavad kõik kokku ühisele laagriplatsile Stavangeri piirkonnas. Seal toimub paaripäevane laager, mida võiks ka lausa nimetada festivaliks, sest melu ja tegevusi on seal nii lahedalt palju. Osalejad saavad tuhandete Euroopast pärit rändurite seltsis tutvuda paljude teiste kultuuridega ja tavadega. Ürituse põhieesmärgiks on panna proovile enda füüsiline ja vaimne vorm matkates ja muidugi oma kogemuste, teadmiste ja ideede jagamine teiste skautidega ja seda kõike otse loomulikult lõbusas võtmes. Roverway on ränduritelt ränduritele! See tähendab, et rändurid ise korraldavad Roverwayd – seega võid kindel olla, et see tuleb ülivinge!

REGISTREERIMINE: 01.09.-30.09.2023.

OSAVÕTUTASU: Osalustasu sisaldab lennupileteid, reisikindlustust, ürituse osalustasu, laagri merchi. Osalustasu ESÜ aktiivsele* liikmele on 1100€.
*Aktiivne liige on liige, kes on esitanud ESÜ liikmeankeedi ning tasunud (või saanud vabastuse) käimasoleva kalendriaasta liikmemaksu.

LISAINFO/KONTAKT:

TOETAJAD JA KOOSTÖÖPARTNERID: Haridus- ja Teadusministeerium.