Metsarahvapäev 16.09.2023

16.09.2023

Septembri kolmas laupäev on läbi aastate olnud metsahoidjate tööle pühendatud päev. Sel päeval ühendab kogu metsarahvas jõud, et jagada eestimaalastele ainulaadset metsaelamust.
Toimub METSARAHVAPÄEV 2023. Üheskoos tuntud metsarahvaga – teadlaste, metsakasvatajate ja matkajatega – jagame 16. septembril metsatarkust ja saame koos kuhjaga metsaelamusi. Üritust korraldab Eesti Metsaselts ja toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK). Metsarahvapäev on osalejatele tasuta.

Üritus Facebook’is: https://fb.me/e/Ubako8Xo

Metsarahvapäeva koduleht: Metsarahvapäev | 16.september 2023 (metsarahvapaev.ee)

Metsarahvapäev / Eesti Skautide Ühing

Skaut on palju enamat kui laps, kes oskab lõket teha ja matkamas käia, ehkki ka need on looduses hakkama saamiseks väga olulised oskused. Skautlus annab noortele julguse end proovile panna, leida üles oma tugevused ja sirguda aktiivseteks ning igas olukorras hästi toime tulevateks ühiskonna liikmeteks. Laagrid, õppepäevad, matkad… Kõlab nagu seiklus?

Seiklusrikas saab kindlasti olema Metsarahvapäev Skautide Ühingu staabis Tagametsa jahilossi juures, kus asjaosalised räägivad ise lähemalt, milliseid oskusi skaudid metsas õpivad ja miks on üldse kasulik skaut olla. Ühiselt tutvutakse looduse ja skaudiehitistega, õpitakse kasutama kompassi ja sõlmi. Hiljem saavad osalised soovi korral iseseisvalt suunduda Saarjõe matkarajale (~10km), mis annab suurepärase võimaluse tutvuda lähemalt sihtkaitsevööndis asuvate metsamassiividega ehk näha, milliseks kujuneb mets siis, kui inimkäsi selle kujundamisesse ei sekku.

Sündumuse kuupäev: 16. september 2023
Ringkäigu tüüp: Ringkäik metsas
Kohtumispaik: Tagametsa jahiloss, Rassi küla, Järvamaa
Algusajad/külastamisaeg: kell 11:00