Uue uksuse loomine - Eesti Skautide Ühing

Uue skaudiüksuse loomise peamiseks eelduseks on tahe seda teha ja soov loodud üksust pikaajaliselt vedada

Eesti Skautide Ühingu uut skaudiüksust saab luua organisatsiooni aktiivne liige - st, et tal on esitatud ESÜle liikmeankeet ning tasutud on käimasoleva aasta liikmemaks. Soovitavalt on uuel üksuse asutajal ja juhil läbitud Uute vabatahtlike Metsalaagri koolitus ning Skautlemise Meistriklassi (või mõni varasem skaudijuhi) koolitus, kuid samas ei ole need ilmtingimata määravad ja võid neid läbida ka juba tegutsemise käigus esimesel võimalusel.

Kui kindel otsus on sündinud, et soovid üksust luua, siis esimese asjana pead välja mõtlema üksuse nime. Kui see on valitud, kooskõlasta see ESÜ kontoriga aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. (nii väldime, et nimed ei korduks ka ajalooliselt). Peale nime ametlikku kinnitust saada ESÜ kontorisse e-mail (See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.), kus on ära toodud:

• üksuse nimi
  • üksuse juht / juhid;
  • juhtide kontaktandmed - e-mail, telefon;
  • üksuse tegutsemise asukoht (kui on olemas);
  • koonduste toimumisajad (kui on teada);
  • kui olete valmis võtma vastu uusi liikmeid, siis mis vanuses (seda on oluline kontoril teada juhuks, kui keegi peaks kontorisse helistama ja nimetatud piirkonda üksust otsima).

PALJU ÕNNE, NÜÜD ONGI ÜKSUS LOODUD JA SINA OLED AMETLIKULT SELLE JUHT!

Kui soovid astuda ka piirkondlikusse malevasse, siis kirjuta kohalikku malevasse (Rävälä Skautide malev - maleva juht See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.; Tartumaa Skautide ja Gaidide Malev - maleva juht Liina Land - See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.) ning anna teada, et uus üksus on loodud ning soovid liituda malevaga. See annab Sulle võimaluse käia malevate laagrites ja teha ühiseid üritusi.

Kui üksusel on olemas nimi, siis võiks luua ka sümboolika:

• kaelarätt (mis tuleb samuti kooskõlastada kontoriga, et vältida liigset sarnasust juba mõne olemasoleva kaelarätiga);
  • logo/embleem (soovi korral);
  • vormile üksuse nimega kaared;
  • üksuse lipp.

PS: Sümboolika jaoks on sul võimalik taotleda rahastust ESÜ projektist “Mõtetest tegudeni” (projekti taotlusperiood on kevadeti, täpsem info SIIN).

Mille peale veel mõelda:

• Alati oleks hea, kui üksust ei vea üks inimene, nii väldid liiga suure koormuse võtmist, seega soovitame soojalt asutada üksus kellegagi koso või kaasates kohe alguses mõni abijuht. Suurema üksuse puhul võiks olla olemas lisaks üksuse juhile ka infojuht, majandusjuht, programmijuht - nende inimestena võid kasutada ka väljaspool skautlust olevaid vabatahtlikke või lapsevanemaid.
  • Kui soovid oma üksusesse juurde noori, siis tasub seda infot levitada kohalikes koolides, huvikoolides, noortekeskustes jne, selleks töötavad näiteks plakatid, meililistid ja mõnikord on ka kohalikud ajalehed valmis kuulutusi tasuta jagama. Infot on samuti võimalik jagada ka ESÜ kanalites.
  • Uued liituvad lapsed ei tea väga palju ESÜ paberimajandusest, seetõttu on oluline lapsevanemaid alguses aidata ja suunata - esmatähtis on, et lapsevanem täidaks ära lapse liikmeankeedi ja see jõuaks allkirjastatuna ESÜ kontorisse / digiallkirjastatuna ESÜ meilile ning tasutud saaks ka liikmemaks.
  • Tasub mõelda ka selliste asjade peale nagu: kas lapsevanemad tasuvad liikmemaksud ja ürituste osavõtumaksud otse ESÜ kontole või kogud raha ise ja edastad selle ise ESÜle. Lisaks tasub mõelda ka registreerimiste peale - kas iga lapsevanem hakkab ise oma last/lapsi laagritesse registreerima või teed seda sina ise, kogudes kokku kõik üksuse osalejad ning edastades registreeringu kõik korraga ESÜle. Nii on juhil endal pidevalt ülevaade, kes on registreerinud ja kellel nt veel osavõtumaks tasumata.
  • Kaasa lipkonna tegemistesse juba algusest peale lapsevanemaid - nii on suurem tõenäosus, et nad jätkuvalt toetavad ja aitavad lipkonna laagrites, transpordiga vms.

Lisalugemist: