Jüripäev 2016 Tabasalus - Eesti Skautide Ühing

22.-24.04.2016 täitub Tabasalu skautide ja gaididega, et tähistada Jüripäeva.

Laagri teemaks on „Tervislikud seiklused” ja laagri peakorraldaja Monika Isküli sõnul ootavad noori ees tegevused, mis on nii vaimse​lt​ kui ka füüsilise​lt arendavad. "Näiteks on võimalus osa saada elusuuruses bingo mängust, unenäopüüdjate ja õlilampide meisterdamisest ja ka suitsusukeldumisest. Nädalavahetusse mahub nii tõrvikutuledega avatseremoonia, matkamine värskes õhkus, veemõnude nautimine Tabasalu Spordikompleksis kui ka lustilik rongkäik läbi Tabasalu aleviku,” lisas Monika Iskül.

Jüripäeva tähistamine on skautidele aasta üheks olulisimaks ürituseks. Jüripäevaga tõmmatakse joon alla talvisele sisehooajale ja algab skautlik välihooaeg. Legendijärgne Püha Jüri on 1907. aastal skautluse asutaja Baden-Powelli poolt loodud skaudiliikumise kaitsepühakuks. Jüripäeva üritused on pärast skautluse taasloomist Eestis toimunud järjepidevalt iga-aastase üritusena juba paarkümmend aastat. Eelmisel aastal koguneti Jüripäeva tähistama Pärnusse.

Pühapäevane rongkäik toob mitusada skauti ja gaidi kokku Tabasalu raamatukogu esisele platsile, kus tunnustatakse tublimaid. Pidulikul kogunemisel on skaute ja gaide tervitamas Briti suursaadik Eestis Chris Holtby, kes on Eesti Skautide Ühingu patrooniks.

Jüripäeva suurtoetajaks on Hasartmängumaksu Nõukogu.

Eesti Skautide Ühing ja Eesti Gaidide Liit on osa rahvusvahelisest noorteliikumisest, mille eesmärgiks on läbi põneva tegevuse anda noortele võimalus enesearenguks ja toetada noorte sirgumist aktiivseteks kogukonna liikmeteks.  


Rohkem infot:
Monika Iskül 
Jüripäeva peakorraldaja
Tel: 5559 3155