Uue koolitussarja esimene elamusterohke koolitus - Eesti Skautide Ühing

Möödunud nädala pühapäeval, 3. märtsil sai alguse uus koolitussari „Inspiratsioon“, mille eesmärgiks on pakkuda juhtidele isiklikuks arenguks ja motivatsiooni säilitamiseks vajalikku tuge. Koolitussari on mõeldud eelkõige just täisealistele juhtidele ning käsitletavate teemade osas tuginesime 2018. aasta kevadel läbiviidud koolitusvajaduste uuringus väljatoodule.

Esimene inspireeriv koolituspäev oli seega pühendatud mängudele ja motivatsioonile. Lisaks üksteisega oma lemmikmängude jagamisele ja seikluste andmebaasi sukeldumisele, saime osa ka Toivo Värbu juhitud impromängude kiirkursusest. Vestluringides sai räägitud motivatsiooni teemal – mis meid skautlusesse üldse tõi ja siin tänaseni hoiab; mis aitab meil motivatsiooni üleval hoida ja mis meid muserdab. Kuulates üksteise lugusid oma skautlikust teekonnast ja kogemusest, andis see mõnel juhul võimaluse teist vaatenurka näha või siis just äratundmist kogeda. Igatahes said kõik, kes soovisid, vestlusringides oma südant puistata, oma muredest ja rõõmudest rääkida ning nagu öeldakse, siis jagatud mure on pool muret, kuid rõõm, see kasvab jagades.

Koolituselt lahkusime sügavama sõpruse ja kergema südamega ning muljetavaldava hulga uute ja ka unustuse hõlma vajunud vanade mängudega, mida läbi mängides saime korralikult treenida oma naerulihaseid, panna proovile oma julguse ning üksteist usaldades ja märgates isegi uusi mänge luua.

NB! Järgmine Inspiratsiooni sarja koolitus toimub 2. juunil. Lisainfo ja registreerimise leiate juba õige pea www.skaut.ee <http://www.skaut.ee/> lehelt.