Ma armastan aidata – sild abistaja ja abivajaja vahel - Eesti Skautide Ühing

Aasta lõpp on alati hea aeg tagasivaateks, seega vaatame ka meie möödunud aastale tagasi, oleme tänulikud toetajatele ja ütleme aitäh abistajatele. 

Ma armastan aidata keskkond on olnud Eesti Skautide Ühingu jaoks oluline, sest just tänu sealt saadud annetustele oleme saanud pakkuda vähekindlustatud noortele laagris osalemise võimalust ning katta transpordikulusid. Skautlus on ajalooliselt olnud kättesaadav kõigile, olenemata usust või majanduslikest võimalustest. Organisatsioonile tähendab see aga finantsvõimaluste leidmise vajalikkust. Seega on meil väga hea meel, et selline keskkond olemas on. 

 

 

 MIDA SAAB VÄIKESE ANNETUSE EEST?

Kui suur aga peaks olema annetus, et sellest reaalselt mõni noor abi saaks? Näitena  saame tuua meie traditsioonilise Jüripäeva laagri, mille osalustasu on 15 eurot osaleja kohta – see tähendab, et juba 5-eurose annetuse korral oled andnud suure panuse ühe noore laagrisse jõudmiseks. Samas, püsiannetus 5 eurot kuus annab aastas võimaluse juba neljale noorele laagris osaleda. Iga väike panus loeb! 

 

  

ANNETUS EI PEA OLEMA ALATI RAHALINE

Ma armastan aidata keskkond ei ole Eesti Skautide Ühingu tegemistesse panustanud mitte ainult rahaliselt: suvel osales ka  ajaannetuse kaudu meie projektides 13 inimest. 10 vahvat Swedbanki töötajat käisid meie kontoris sügisest suurpuhastust tegemas ja  ladu korda seadmas ning kolm vabatahtlikku panustas oma aega ERNA Matka korraldusse. 

Nii nagu annetustegagi, on ka vabatahtlikuna võimalik ESÜ tegemistesse panustada aastaringselt – kui on soov midagi ära teha, siis enamasti leiame viisi ka panustamiseks, kuid nagu annetustegagi toob suurima muutuse  endaga kaasa püsiannetus – ehk siis pidev vabatahtlikuna panustamine. Selleks ei pea ilmtingimata tegelema lastega, võimalusi on piiritult – kasvõi ürituste fotograaf, panustaja meie turundustegevustesse või ka mõne oma erilise oskuse õpetamine. Samuti on alati suureks abiks ka näiteks ettevõtete toodete või teenuste annetused  need on asjad, mida meil on võimalik kasutada näiteks oma vabatahtlike motiveerimiseks või ka üritustel näiteks matka auhindadena. Mitme ettevõttega on tekkinud juba pikaajaline koostöö, mis tähendab seda, et oleme leidnud võimaluse, mis rahuldab parimalt mõlema osapoole vajadused. 

Aitäh kõikidele annetajatele!