Noortekogu - Eesti Skautide Ühing

23.-25.11.2018 toimus Arbavere Puhkekeskuses aasta põnevaim noorte chill üritus Noortekogu. Noortekogu on suunatud vanemskautidele ja ränduritele, kus saab nautida parimat seltskonda ning rääkida kaasa ESÜ tegemistes. Nädalavahetus möödus väga mõnusas seltskonnas. Osaleiaid oli küll vähe, kuid seetõttu said kõik omavahel mugavalt ja hästi läbi.

Esimesel õhtul oli põhisündmuseks improtöötuba, mida viis läbi Toivo üksusest Tondisalu ja ühtlasi ka improgrupist Ruutu10. Seal avastasime alguses pisemaid nüansse, mis aitavad meid kaasa teiste inimestega vesteldes või grupitöödes, et jõuda kiiremini lahenduseni või leida võimalikult palju ideid, kui on antud näiteks mingi ülesanne. Proovisime korraga teha mitut tegevust, mis muidugi kaua kellelgi välja ei tulnud, kuid see vajaski tõestust, et mitut asja korraga nii lihtsalt ikka teha ei saa. Lisaks sellele saime ka ise läbi mängida situatsioone erinevate kitsendustega, kas siis oli ainult üks sõna, mida tohtis dialoogis kasutada või mõni kindel situatsioon, kus olukord parasjagu aset leidis. Õhtu lõppes meeleolukas tujus ning osalejad said pärast veel edasi omavahel suhelda.

Laupäeval peamine tegevus oli jõulutervituste videote tegemine ESÜ toetajatele. Osalised jaotati gruppidesse ning esimene pool päevast kulus videote filmimisele ja valmimisele. Kui videod olid valmis, siis vestlesime välislaagritest, kus Luisa jagas oma kogemusi Inglismaa laagrist, Jane-Ly rääkis Agorast ning Henni Kajaka koolitusest ja Arengupreemiast. Õhtupoole tuli osalejatel ise välja mõelda lühikese matkamängu punktid ESÜ juhatusele. Juhatuse koosolek toimus samal nädalavahetusel Noortekogust vaid kolme kilomeetri kaugusel. Matk oli seega suunaga Noortekogust juhatuse juurde, kus toimus pärast ühine meeleolukas ja õdus lõkkeõhtu, mida viis läbi Toivo.

Pühapäeval saime me kõik natuke kauem magada ning ennast välja puhata. Rääkisime tulevastest üritustest, mis järgneval aastal toimuvad ning lõunapaiku läksime juba kõik kodupoole. Samuti selgusid järgmise aasta Noortekogu korraldajad – Margaret Matisen, Gerli Raag ja Birgit Maidla.

Üritust toetasid: Haridus- ja Teadusministeerium, Hasartmängumaksu Nõukogu ja Tallinna Majanduskool (kes laenas üritusele ülimõnusaid kott-toole). 

 

Järgmise Noortekoguni! 

Jane-Ly, Rebekka, Marilise ja Ann