Kas mäletate 2017. aasta Nõupäevi? Kui osalesid, siis mäletad, et teiste teemade hulgas sai räägitud ka rändurite programmist, selle sümboolikast ja üheskoos sai püstitatud ränduritele eesmärke. Nüüd on käes pidulik hetk, kus saame teatada, et rändurite programm on valmis ja rändurite klubid ootavad osalejaid!

Hundude, skautide ja vanemskautide programm on üksusepõhine, rändurid on aga tihti seoses uute väljakutsetega mööda riiki laiali lennanud. Seetõttu ongi rändurite programm üles ehitatud nii, et igas suuremas linnas või vallas saavad kord kuus kokku selle piirkonna 18-26 aastased, kes soovivad oma oskusi eesmärgistatult arendada.

Rändurite klubis juhib iga koondust uus osaleja, jagades nii oma teadmisi ja saades juhtimiskogemusi. Rändurite testgrupis osalenud Annika jaoks oligi see programmi üks suurimaid väärtusi. „Minu jaoks oli programmi suurim väärtus see, et sain ise teistele midagi õpetada. Kuna rändurite programmis töötavad kokkusaamised nii, et iga kord üks ränduritest juhib koondust ja õpetab teistele midagi, siis minu jaoks oli väga eriline jagada teistega oma armastust jooga vastu ja ise õpetajana läbi viia lühike joogatund“ ütles Annika.

Rändurite programm on paindlik nii suundade kui ka ajaliste võimaluste poolest. Samuti testgrupis osalenud Veeda ütles: „Programmi tegemine polnud ülemäära keeruline, sain ise valida, kui palju ma mingil kuul teha jõuan oma teiste asjade kõrvalt - eesmärke on lihtsamaid ja raskemaid. Ja iga eesmärk ise on ka paindlik - saan valida just enda järgi, kui kõrgele ma oma "lati" sean ehk mis on just minu jaoks mingis teemas see järgmine paras samm.“

2018 aasta alguses alustanud rändurite testgrupis õpiti näiteks klaverit, autorehvi vahetust ning läbiti Annika juhendamisel ka joogatund. Annika nautis iga kohtumist: „Ilma rändurite programmita oleksin skautlusest kaugemal ja enamjaolt aktiivne vaid üritustel, aga see annab võimaluse jälle end osana grupist tunda.“

Kui oled 18-26 aastane ja tunned, et sooviksid ka sellest kõigest osa saada, siis võta ühendust Monikaga – See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..

Rändurite klubi esimesed kohtumised toimuvad juba 30. oktoobril 2018 Tartus ja novembri keskel Tallinnas. Kui Tallinn ega Tartu ei ole sinujaoks, siis võta ühendust Monikaga ja alusta oma rändurite klubiga endale sobivas asukohas.

Anna endast märku ja saa osa rändurite programmist!