19. ERNA Matk - Eesti Skautide Ühing

Järjekordne ERNA Matk, sel korral 19., on lõppenud, villid paranenud, väsimus väljamagatud ja mõtted tagasi rutiinse argipäeva juures. ERNA korraldusmeeskond on selle aasta otsi kokku tõmbamas, aga juba järgmise, juubeli ERNA, planeerimist juba alustamas.

Sel aastal läbisid träkkerite andmetel kõige rohkem kilomeetreid Hauka rajal võistelnud Viikingid – 86,2km. Palju alla ei jäänud ka Tümleri raja suurim jalutaja Ümera – 75,9 km. Vastutegevus läbis kokku 825 km ja kätte saadi 71 elukaarti. Kas märkasite sel aastal erinevust vastutegevuses? Rajal olid uued, noored ja agarad ajateenijad Õhutõrjepataljonist. Üks staašikamatest osalejatest Ingrid, meeskonnast Nürro ütles: „Elude ära andmine ei ole kunagi olnud nii meeldiv ja viisakas protseduur.” ERNA meeskond lubab omaltpoolt, et teeme kõik endast oleneva, et see protseduur nõnda meeldivaks ka edaspidi jääks.

Seekordse ERNA gurmeepunkti toidulaua kattis Salvest oma beebitoitudega. Võistlejatel tuli arvata ära toidu koostisained. Nürro meeskonnast Ingridi kommenteeris: “Kõik varasemad putukad, tõugud ja pullimunad kahvatusid titetoidu kõrval, mis  oli tõesti jubeda maitsega. Taldriku tühjaks söömine nõudis kõva eneseületust, sest ebamäärast värvi püdel mass tahtis kogu aeg tagasi tulla. Hea leid.” Siinkohal ütleme suur tänu Salvestile, kes oli sel aastal esimest korda ERNA sponsoriks ja kahtlemata on beebitoidud väga maitsvad, lihtsalt ERNA sihtgrupp on vale – nemad eelistavad tõuke ja pullimune.Väikelaste emadele tundus ülesanne lihtne – ilmselgelt näpatakse ka ise lapsekõrvalt ampsukesi.

Vaadates ERNA Matka korraldusmeeskonda ja punktis olevaid inimesi, on näha seal palju nimesid, kes ka ise varasemalt matkal usinasti käinud on – mõnikord saab lihtsalt isu otsa või ei luba enam tervislik seis matkama tulla. Selge on aga see, et ERNAst nii lihtne loobuda pole ja kui rajale ei saa, siis tuleb minna punkti – nii oli sel aastal puntktis abis ka Ramil, kes eelnevatel aastatel on olnud tubli osaleja võistkonnas Triniti. Millised on aga Ramili emotsioonid – Ramil kinnitab, et osalejana on emotsioon kindlasti tugevam, aga kui “tehniline seisukord” ei võimalda raja läbimist, siis ei ole mõtet sinna minna.

19. ERNA Matk oli rekordiline – kõik meeskonnad lõpetasid ja kokku oli vaid kaks individuaalset katkestajat. Soodsaks teguriks oli kindlasti ilm, mis hoidis võistlejaid krõbeda kuumuse eest, samas hoidis ka vihm kraanid kuni pühapäeva varahommikuni kinni. Korraldusmeeskond ise oli arvestanud hulka kuumema ilmaga ja seetõttu oli sel korral tagatud joogivesi igas tegevuspunktis, kokku kulus joogivett matkal ligi 1000 liitrit.

Millised on tulemused? Skauatlikul rajal osales sel korral kaks meeskonda. 1. koha saavutas võistkond Viru, kes on avaldanud lootust, et järgmisel korral osaletakse ehk isegi juba Tümleri rajal.

Tümleri raja pani võidukalt kinni võistkond Pioneerid, kes eelnevatel aastatel on osalenud Hauka rajal, aga sel korral ühe meeskonnaliikme nõrgema seisutõttu otsustati ampsata vahelduseks üks Tümler.

Hauka raja küüned sai kaela neid ammu ihaldanud meeskond Turistid. Võit oli napp, seda kibedam on ilmselt 2. koht võistkonnale Karukoerad 36, kui oleks vaid võtnud ühe Rogaini punkti veel…….

Palju õnne kõigile võitjatele ja lõpetajatele ja katkestajatele soovime järgmiseks aastaks paremat õnne. 

 

ERNA Matk 2018 toimumist toetas: Haridus- ja Teadusministeerium, Hasartmängumaksu Nõukogu, Matkasport, Nissan, Digra, Sviiter, 1. jalaväebrigaad, Pioneeripataljon, Õhutõrjepataljon, Mobec AS, Salvest AS, Rentland OÜ.

 

Kohtumiseni 20. ERNA Matkal!

ERNA meeskond