ERNA – 10 000 rahutut ööd* - Eesti Skautide Ühing

… salajane vestlus kevadisel Eestimaal:

„Hei! Tule meie võistkonnaga matkale, sa ju loed vabalt kaarti ja saad hakkama iga ülesandega.”
„No see on küll väike liialdus, aga mis matkast jutt?”
„ERNA matk, 10.-12.08.2018, 36 või 24 tundi, lõpetamine Kautla memoriaali juures. Skaudid teevad, tead ju küll.”
„Tean-tean, mina teengi seda matka. Mul on sel aastal oma punkt, paneme teid suu vett täis pea peal seisma ja olete veel tänulikud ka.”
„Ma tahaks ka tulevikus matka korraldama tulla, seni hangin rajal kogemusi.”
„Rajal elab Teele. Kohtumiseni metsas!”
„Haa. Kohtume kindlasti.”

ERNA matk on Eesti Skautide Ühingu võimsaim projekt, mis on suunatud meie liikmetelt kõigile seiklushuvilistele. Alates aastast 2000 on lugematul hulgal matkajaid tulnud alati augustis kokku, et end koos kaaslastega proovile panna. Skautide matkaradade keerukusest ja punktide närvikõdist räägitakse legende. ERNA auhinna talismani – hundiküüsi – kantakse uhkusega läbi aasta. Kui neid veel ei ole, tullakse taas ja taas rajale. „Kuni küüned käes,” lubab nii mõnigi mees ja naine.

Matkal osaleb 150 kuni 200 võistlejat ning nende “heaolu” eest hoolitseb metsas üle 60 skaudi ja skaudisõbra. Mõne jaoks on august ainus kuu, kus ta oma skaudi kaelaräti taas kaela paneb, mõne hunduealise jaoks on liilia “see ERNA märk”. Matka tegevuspunktide märksõna on alati „kvaliteet”, sest soovime, et skautlusega tekiks positiivne emotsioon. Osaleja jaoks teeme kõike ja püüdleme parimat, ka siis, kui selleks on vaja 20 tundi järjest jalul olla, ka siis, kui see kõik toimub lausvihmas. Tugevamad tegijad on teinud tegevust kolmes ja isegi neljas punktis ning seejärel maganud ööpäeva jagu. Staabi legendid räägivad, et kui peale matka Nissanilt saadud maasturid pesulasse viidud, on väsimus selline, et sööma minnes võib pea vastu lauda kukkuda. Räägitakse, et kord purunenud nii ka üks laud.

Üksi oled sa üksi, aga koos oleme tugevad. Meid toetavad Hasartmängumaksu Nõukogu ja Kaitseministeerium, 1. jalaväebrigaad koos Pioneeripataljoniga, Kaitseliidu Tallinna malev, Nissan, Matkasport, Digra – trüki- ja graveerimiskoda, Loovbüroo Sviiter, Eesti Punane Rist ning mitmed teised organisatsioonid, ettevõtted ja eraisikud. Miks nad seda teevad? Ju on kinnistunud usk, et see on hea ettevõtmine, mis väärib toetust. Kohalikud talunikud lubavad matka ajal ammutada oma kaevudest mitu tonni vett. Eestlased on head inimesed.

Skautluse sees on ERNA Matka suur eesmärk pakkuda eneseteostuse võimalust. Kui kõht on täis ja katus pea kohal, siis võiks ju kaaslastega midagi ära teha. Üheskoos matka punktis toimetades tekib kogemusi ja mälestusi samavõrra kui ise matkal olles või nädal aega suurlaagris veetes. Punkti tegija rõõm on siiski 150 siiralt tänulikku „tsivilisti” – nemad on meie motivaatoriteks teha rohkem ja veel paremini. See on hea tunne. Soovid seda kogeda, siis liitu ERNA meeskonnaga! Tulla võid terve salgaga või üksi, oma ideega või valmisolekuga lihtsalt endast parim anda. Võid tulla üheks päevaks, aga sobib see, kui sul on aastateks ideid, kuidas skautide ERNA saab veelgi paremaks järgmisteks aastakümneteks.

ERNA Matkale registreerimine kestab kuni 31.07.2018! Ole kiire ja pane oma meeskond kirja siin

 

 *10 000 ööd on ligikaudselt see hulk, mis jäänud ERNA matkal aastate jooksul magamata.

 

 

Mihkel Tammaru

ERNAvana