Tagametsa jahilossi laagrialadel koolitati möödunud nädalavahetusel 18.-20.05.2018 Metsalaagri koolitusel taaskord välja kümmekond vabatahtlikku skauti. Kokkutulnud said heita pilgu skaudielu maailma ning mitmed kohaolnud said omale kaela ka esimese, vabatahtliku kaelaräti.

Esimesel päeval said osalejad tutvuda üksteisega ning mitmete jaoks veel päris võõra jahilossi ümbrusega, viidi üheskoos läbi näidiskoondus ning õhtu lõpetati meeleoluka lõkkeõhtuga. Järgmisel päeval sai osalejatele selgeks, et nädalavahetus tuleb tihe. Juba enne lõunat said läbi käidud mitmed teemad - harjutati läbi lipu heiskamise tseremoonia ning Ökoskaut Deivis Treier õpetas kohalolijatele selgeks, kuidas lühikest matka ette valmistada. Lisaks oli päevakavasse mahutatud lõkkeaseme ääres istumine koos Eesti Skautide Ühingu juhatuse esimehe Siim Maripuuga. Tema hoolde oli jäetud tähtis ülesanne rääkida, mis see skautlus  täpsemalt on ja mida skaudid teevad. „Iga skaut peab tegema vähemalt ühe heateo päevas,” tõi Siim muuseas näite skaudivaimust.

Lisaks said kõik osalised õhtu jooksul proovida kümneid uusi mänge, mida hiljem enda salkades edasi anda. Vahepeal ununes õppeeesmärk täielikult ära, kuna ringmängud haarasid kaasa kogu seltskonna. Pühapäeval peale varast äratust said kõik harjutada kätt sõlmede tegemises, mida õpetas taas Siim, kes lõpetuseks kõikidele ka südamele pani, et tema on see, kellelt võib alati küsida „kuidas see uss tiiki ja ümber puu" siis ikkagi minema pidi.

Mida Metsalaagrist uut õpiti? „Mängima ja sõlmi tegema... peaaegu," naeris Piia-Kristiina Miller, kel möödunud nädalavahetus üks esimesi kogemusi skautlusega. Koht oli talle küll tuttav, alles äsja käis ta koos töökaaslasega Tagametsa talgutel, sealt huvi asja vastu tärkaski.

Kohal oli neidki, kel tegevustes vahepeal suuremad pausid sisse tulnud. Marian Tobro rääkis, et oli kunagi üsna aktiivne skaut, kuid see periood jäi aastate taha. Nüüd on ta oma hundukeste salgaga tegelenud umbes kaks kuud. „Alguses, esimesed kolm tundi, anti mulle ette, mida ma rääkida võiksin, kuid ülejäänud olen ise kokku pannud," jutustas neiu. „Olen neile mõned sõlmed selgeks õpetanud ning koos puulehti  vaadanud, kuna igapäevaelus tegelen metsanudsega, siis mõtlesin ka neile neid teadmisi jagada. Meie salga nimi on Lagritsad, poisid ise valisid selle. Pakkusin neile umbes viis erinevat varianti ja tutvustasin neile loomi, kuid lagrits meeldis neile kõige enam. See on selline väike näriline," tutvustas Marian enda hundusid. „Kuna kõikidel Ökoskautidel on ka enda hüüd, mida nad hüüavad siis, meie hüüd on „lagrits lagrits, hüppa eest!""

Uute vabatahtlike koolitus pakub osalejatele metsalaagris osalemise kogemust ning metsas vajalikke oskusi ja teadmisi. Metsalaager on mõeldud uutele vabatahtlikele ja skaudijuhtidele ning ka näiteks nendele, kes soovivad lihtsalt skautlusest rohkem teada saada.

Meelis Kalme

ESÜ suhtlusjuht