11.-15. aprillil osales Okaskannel lipkonna vanemskaut Jane-Ly Tammekivi Agoral. Agora on hariv üritus, kus eriline rõhk on suunatud noortele ning kus kasutatakse „noortelt noortele” meetodit. Üritusel vaadeldakse tänapäeva ühiskonnas noorte jaoks olulisi teemasid ning küsimusi, millele leitakse vastused arutelude ja koostööde käigus. See on koht ideede jagamiseks ning õppimiseks üksteistelt.

Sellel aastal toimus Agora Iirimaal Larch Hill skautide ja gaidide keskuses. Kokku tuli pea 70 noort üle Euroopa. Peaaegu nädal aega kestnud ürituse programmis oli mitmeid sessioone, kus rääkisime näiteks juhiks olemisest, noorte iseseisvusest ning nende sõnaõigusest organisatsioonides, õppisime tundma teiste riikide organisatsioone ning nende struktuure ja eripärasusi. Need on nii sarnased ja samas teisest küljest jälle nii erinevad. Loengud, mis toimusid, polnud tavapärased, kuna me ei istunud lihtsalt ja ei kuulanud, vaid asusime kiirelt praktika ja arutamise kallale.

Meeskondades analüüsisime näiteks erinevaid projekte ning koostasime ka ise ühe, mida viimasel päeval kõigile esitasime. Muidugi ei puudunud ka kogu õppimise protsessist mõnusad seltskondlikud mängud, põnevad grupitööd, mille käigus kasvas meie kõigi osalejate sõprus üha suuremaks ja soojemaks.

Üritus oli väga kogemusterikas ning ma sain sealt palju uusi ideid ja teadmisi ning muidugi sõbrad kogu eluks. See oli väga meeldejääv ning fantastiline üritus. Lisaks jätsin meelde ka veel paar lahedat lõkkemängu, nuputamisülesannet ja veel huvitavaid tegevusi, mida soovin ka teistega jagada ning kasutada näiteks mõne laagri programmis. :) Ma olen rahul ja tänulik, et mul oli see võimalus osaleda sellisel sündmusel.

Jane-Ly