Seekordne Academy Ungaris - Eesti Skautide Ühing

Academy on iga-aastane (Euroopa regiooni) WOSMI ja WAGGGSi koostöös korraldatav üritus, kus pannakse rõhku nii väga heade koolitussessioonide pakkumisele kui ka osalejatevaheliste kontaktide loomise soodustamisele. Esimene Academy toimus 10 aastat tagasi! Sel aastal toimus Academy novembri alguses maalilises Esztergomi linnas Ungaris. ESÜ poolt osalesid üritusel suhtlusjuht Liisa Kõrgesaar ning programmi- ja koolituskoordinaator Karin Meikas

Sarnaselt toimumispaigale oli ka ürituse programm üpriski muljetavaldav. Kuna väga mitmed erinevaid teemasid käsitlevad koolitusblokid toimusid samaaegselt, oli kohati ühe välja valimine päris suur väljakutse. Põhilised teemavaldkonnad, mille loengutes seekord osa võeti, olid seotud kommunikatsiooni ning strateegilise planeerimisega, nt Brand Story; Developing a strategy in Scout and Guide organisations; How to manage a risky endeavour, crash course in risk management.

Lisaks loengutele toimusid läbi kogu ürituse ka arutelugrupid, kus osalejad said väiksemas seltskonnas ning grupijuhi toel analüüsida päeva jooksul saadud uusi teadmisi, jagada ideid ning leida koostöökohti. Samuti võimaldasid sellised jutuminutid saada teatud ringi teiste osalejatega küllaltki hästi tuttavaks. 

Ürituse üks kõrghetki kõigi osalejate jaoks oli kahtlemata rahvusvaheline õhtu – saal oli üleni erinevate riikide sümboolika ja rahvusvärvidega dekoreeritud ning sagimist oli iga laua ääres. Taaskord oli hea tõdeda, et must leib ja kamašokolaad pakuvad väljaspool Eestit palju üllatus- ja rõõmuhetki ning ESÜ film Südamest skaut on üks väheseid omalaadseid.