Skautide Maailmakonverents ja Noortefoorum - Eesti Skautide Ühing

7.-18. augustil viibisid Eesti Skautide Ühingu välissuhete juht Sander Lillemäe ja  üksuse Okaskannel skaudijuht Birgit Kuuse Aserbaidžaanis, et esindada Eestit 13-ndat korda toimuval Noortefoorumil (Youth Forum) ja 41-st korda toimuval Skautide Maailmakonverentsil (World Scout Conference).

7. augustil algas Noortefoorum, mis andis 18–26-aastastele organisatsiooni liikmetele võimaluse osaleda otsuste tegemistes WOSM-i suuna määramisel. Noortefoorumil oli võimalik esitata ettepanekuid ja plaane, mis võeti hiljem konverentsil arutelusse ja hääletamisele. Sel aastal oli tegemist ühe suurima osavõtjate arvuga noortefoorumiga – kokku osales ligi 270 skauti. Noortefoorumil toimus noorte nõustajate (Youth Advisors) valimised. Valimised toimusid e-hääletuse teel ning kokku valiti 6 uut noorte nõustajat. 2017 – 2020 noorte nõustajad on: Diana Carrillo Tiburcio (Mehhiko), Mori Chi-kin Cheng (Hong Kong), Julius Kramer (Rootsi), Edgar Marumbu (Keenia), Martin Meier (Lichtenstein) and Amal Ridene (Tuneesia).


Esmaspäeval, 14. augustil, algas Skautide Maailmakonverents, mis on Maailmaskautluse organisatsiooni (World Organisation of Scout Movement – WOSM) kõrgeim võimukandja ning mis saab kokku iga kolme aasta tagant. Tegemist oli seni kõige suurema maailmakonverentsiga, kus osales üle tuhande skaudi. Igal liikmesriigil oli võrdne arv hääli ning konverentsil võeti vastu mitmeid tähtsaid otsuseid. Näiteks otsustati järgmise kolme aasta plaani ja tegevuskava üle, mille kohta leiad infot siit. Viimased kolm aastat on olnud WOSMi jaoks edukad, üritused on läinud korda ning arengud programmi ning laienemise suhtes on läinud samuti hästi. Aastaks 2023 püüeldakse järgneva visiooni poole: aastaks 2023 on skautlus maailma juhtiv noorteliikumine, võimaldades 100 miljonil noorel olla aktiivne kodanik, luues positiivseid muudatusi kogukondades ja maailmas, mis põhinevad jagatud väärtustel. 

Konverentsil valiti uued WOSM-i komitee liikmed, kes vastutavad järgmisel kolmel aastal WOSM-i käekäigu eest. Komitee liikmeteks valiti: Mehdi Ben Khelil (Tuneesia), Peter Blatch (Austraalia), Edward Andrew “Andy” Chapman (USA), Jo Deman (Belgia), Janaprith Salinda Fernando (Sri Lanka), Ilyas Ismayilli (Azerbaidžaan), Sarah Rita Kattan (Liibanon), Leonardo Morales Morales (Costa Rica), Pia Melin Mortensen (Taani), Jemima Nartemle Nartey (Ghana), Juan Reig (Hispaania) ja Craig Turpie (Suurbritannia).

Lisaks valiti 2023. aasta maailmajamboree ning 2020. aasta Skautide Maailmakonverentsi ja Noortefoorumi toimumise asukoht. Järgmine maailmajamboree leiab aset Lõuna-Koreas ning Skautide Maailmakonverents koos Noortefoorumiga Egiptuses.

„Energia, mida kõikide maailma skautide esindajad konverentsile toovad, tekitab tõesti tunde, et koos oma 40 miljoni liikmega suudame maailma muuta,“ sõnas Sander.

 

Konverentsile minekut toetas KÜSK (Kodaniku Ühiskonna Sihtkapital SA).