11.-13.08.2017 toimus Kautla ümbruses järjekorras juba 18. ERNA Matk. Sel korral oli avatud 3 rada: HAUKA rada – 36h, läbitud vahemaa u 80km; TÜMLERi rada – 24h, läbitud vahemaa u 50km; SKAUTLIK matkarada – 16h, läbitud vahemaa u 30km. Matka kolmel erineval rajal osales kokku ligi 150 võistlejat ning kogu üritust aitasid korraldada ligi 80 vabatahtlikku.

Rajal olid raskeimateks ülesanneteks kanuu ehitamine ning sellega järve ületamine, köiesüsteemiga kaasvõistleja puu otsa tõmbamine ning pikk öine orienteerumine. Väljakutseks osutus ka kindlasti Pioneeripataljoni poolt tehtud miiniväljapunkt ning kombineeritud kriisiülesanne esmaabi andmisega. Enamuse raja ulatuses oli nii Hauka kui ka Tümleri raja võistlejatel vajadus vältida vastast, selleks tuli meile appi Kaitseliidu Tallinna Malev, kelle meeskond oli vastutegevuse rollis.

Traditsiooniks saanud ERNA gurmeepunkti võõrustajaks oli BugBox, kes sel korral pakkus maiustamiseks mõnusaid jahu-usse. Matka korraldamisele andis oma panuse ühe tegevuspunkti ja logistilise abiga Briti armee. Kaks Briti võistkonda osales ka Hauka rajal pakkudes konkurentsi vanadele ERNA huntidele ning saades väärtuslikke kogemusi Eesti metsades.

Rajale lastud 33 võistkonda said enamuse matka jookul nautida mõnusalt sooja ilma ja päikest. Laupäeva õhtul pakkus lisaekstreemsust Kautla kohale jõudnud äikesetormi serv, mis õnneks üpris kiiresti taandus, jättes meie võistlejatele maha vaid värskendava vihma. Katkestamise valu ning sõidurõõmu uue ja mugava Nissani maasturiga sai proovida viis võistkonda.

Korraldajad sõitsid kolmel päeval kokku üle 1500 km, laiali veeti 1100l joogivett ja Kautla ümbruse parmudel sai kõht korralikult täis toidetud.

TULEMUSED:

HAUKA rada:

I koht: PIONEERID

II koht: RAKK

III koht: PORTER RACING

TÜMLERI rada:

I koht: KARUKOERAD

II koht: TRINITI

III koht: KUUS ALUST

SKAUTLIK matkarada:

I koht: GEA40

II koht: HIIRED JA TIHASED

III koht: VIRU

Pilte üritusest saab vaadata SIIN

Soovime palju õnne võitjatele ja loodame kõiki näha järgmisel ERNAl!

Üritust toetasid: Hasartmängumaksu Nõukogu, Kaitseliidu Tallinna Malev, Pioneeripataljon, Matkasport, Nissan, Digra ja korporatsioon Tehnola.