VÄLISÜRITUSED 2018

Skautlus on osa ülemaailmsest liikumisest ning just rahvusvahelistes laagrites tuleb skautluse tõeline hing välja.
Allpool on kirjeldatud erinevad võimalused erinevatest laagritest osavõtmiseks. Huvi korral võta ühendus välissuhete juhi Sander LillemäegaSee e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.. Laagrisse võib minna üksi, kuid võimalusel saadame suurema grupi.

Tähtsamad üritused, kuhu plaanis saata suurem kontingent:

Leedu skautlus 100 suurlaager
Aeg:
14.-28. juuli 2018
Asukoht: Leedu
Osavõtutasu: 100€
Tähtaeg huvi näitamiseks: veebruar
Leedu skaudid saavad 100 aastaseks ning sellel puhul on meid kutsunud enda juurde koos nendega tähistama. Lubatakse vägevat laagrit! Osavõtt alatest 14. eluaastast, 14 skaudi kohta 1 täiskasvanud juht.

Kesk-Euroopa Jamboree
Aeg:
28. juuli -04. august 2018
Asukoht: Ungari
Osavõtutasu: 200
Tähtaeg huvi näitamiseks: veebruar
Poola, Tšehhi, Ungari ja Slovakkia ühislaager toimub Ungaris. Nende nelja riigi koostööl toimub suur Jamboree imekauni Balatoni järve ääres. Nad on meie koostööpartnerid ning pikisilmi ootavad meie osalejaid. Eelmised Eesti skaudid, kes osalesid, kiidavad.

Roverway
Aeg: 23.juuli -02. august 2018
Asukoht: Holland
Osavõtutasu: 360€
Tähtaeg huvi näitamiseks: veebruar
Roverway on Euroopa vanemskautidele ja ränduritele mõeldud üritus, osalejad peavad olema vanuses 16-22. See laager keskendub keerulisematele tegevustele ja väljakutsetele. Pool üritusest koosneb matkast, kus neli päeva järjest matkatakse läbi kauni Hollandi looduse.

Muud silmapaistvad laagrid:

Makedoonia suurlaager 14.-22. juuli 2018; osavõtutasu: 100€. Ürituse info leiad siit.

Poola suurlaager 06.-16. august 2018; osavõtutasu: 150€. Ürituse info leiad siit.

Itaalia suurlaager 01.-13. august 2018; osavõtutasu: 220-250€ siit.

Vahemere jamboree Maltal 01-08. august 2018; osavõtutasu: 280€. Ürituse info leiad siit.

Rohkem infot 2018 aasta laagrite kohta Euroopas:

Suurem toetus üksustele

Kui teie üksusel on soovi saada rahalist toetust kas üksuse arendamiseks, laagriteks või projektideks on olemas võimalus taotleda seda FOSEst ehk Friends of Scouting Europe. Tavaliselt jäävad summad 1000-3000€ vahele. See on üks WOSMi alla kuuluv fond, mis ongi mõeldud üksuste aitamiseks ning mille toetajad varieeruvad erinevatest sponsoritest skautide eneseni. Näiteks on nii meie juhatuse esimees Siim Maripuu kui ka peaskaut Kristjan Pomm regulaarsed toetajad. Kui sul on huvi toetada skautluse arengut, võid sinagi hakata regulaarseks toetajaks. Lisainfo saamiseks kirjuta See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..

Rohkem infot: http://europeanscoutfoundation.com

Ürituse kuupäev 09.03.2018