24. Maailmajamboree USAs 22.07-02.08.2019

Kas sa tead, mis skauditraditsioonid on Indoneesia skautidel?

Kas sa sooviksid vahetada laagrimärke skautidega 150st riigist?
Oled sa valmis elu suurimaks seikluseks?

Jamboree (suahiili keeles „tere!“) on iga nelja aasta tagant korraldatav rahvusvaheline skaudilaager, kuhu on kutsutud osalema kõik skaudid üle maailma. Tegemist on unustamatu 10-päevase kogemusega, kus on võimalik tutvuda teistest rahvustest skautidega, tutvuda korraldajamaa kultuuriga ja tutvustada end ning Eestimaad.

24. Maailmajamboree toimub 22.07-2.08.2019 USAs ning seekord korraldavad seda 3 skaudiorganisatsiooni ühises koostöös: Mehhiko skaudid (Asociación de Scouts de México), Kanada skaudid (Scouts America) ja USA skaudid (Boy Scouts of America).

Laager toimub Summit Bechtel Reserve’is Lääne-Virginias. Summit Bechtel on suurepärane skauliaagri toimumiskoht seetõttu, et on ümbritsetud paksudest metsadest ja mägedest, kärestikulistest jõgedest ja kaljudest, mis annab skautidele suurepärase võimaluse saada osa erisugustest seiklustest.

Kuidas osaleda?
1. Osaleja

Jamboreel osalejad peavad olema sündinud ajavahemikus 22.07.2001 kuni 21.07.2005. Pane tähele – igal skaudil on ainult kord elus võimalik minna jamboreele osalejana.
2. IST
Kui Sa oled laagri toimumise ajaks täisealine, saad laagrist osa võtta IST-na (International Service Team). IST-de ülesanne on hoida laagrit jooksva ja toimivana, ehk olla laagris töökäena abiks. IST-ks olemine ei tähenda samas, et Sa pead terve laagri aja ainult töötama. Ka IST-dele on oma programm ja vabaaja tegevused, lisaks suurepärane võimalus kohtuda skautidega üle maailma.
3. CMT
Kolmas võimalus laagris osa võtta on CMT-na (Contingent Management Team). CMT ülesanne on laagris toetada esindusüksuse tegemisi. CMT-dele oma programmi ette pole nähtud, kuid CMT on laagris oma aja peremees. Kui Sa oled sündinud hiljem kui 21.07.2005, siis oota natuke – Sina saad osaleda 2023. aastal Lõuna-Koreas maailmajamboreel!

Maksumus
Maailmajamboree kogumaksumus on Eesti skautidele 1800€ ja IST-dele 1750€. Kogumaksumus sisaldab nii osavõtumaksu, lennupiletihindasid kui ka esindustasusid (esindusriided, rahvusvaheline päev, esindusmärgid).

Kuna summa on suur, on seda võimalik varakult koguma hakata. Lisaks toetab Eesti Skautide Ühing ja esindusüksuse juht osalejaid nõu ja materjalidega raha kogumise osas.

Maailmajamboree esindusüksuse juht (Head of Contingent – HoC) on Tuuli Land (See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.), kes jagab lisanduvat infot ja vastab küsimustele, suhtleb maailmajamboree staabiga ja registreerib osalejad, otsib lennupiletid, valmistab ette materjalid ja toetab nõuga raha kogumisel.

Kuidas kandideerida?

Kandideerimissoov saada esimesel võimalusel (aga hiljemalt 01.12.2017) aadressile See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. ning kirjelda lühidalt, kes oled ja selleks, miks Sa tulla soovid.

Ürituse kuupäev 22.07.2019
Ürituse lõpukuupäev 02.08.2019