Ränduri programmi järgud

Selleks, et saada ametlikult ränduri staatus tuleb sooritada kolmeosaline katse:

• Külasta kohta, mis on seotud Eesti skautluse rajajaga või maailma skautluse rajajaga.
  • Osale kolmel skaudiüritusel, millest vähemalt üks on üle-eestiline või rahvusvaheline (viimase aasta jooksul).
  • Kanna ette skauditõotus.

(Soovi korral sooritada midagi klubile omast või klubi poolt välja pakutud.)

Rändurite programmi järgud ja saavutamise kriteeriumid

I tase – MATKASAABAS:

• Läbi igast valdkonnast vähemalt üks seiklus ja lisaks 5 seiklust vabalt valitud valdkondadest.
  • Õpi tundma oma salka/lipkonda.
  • Liitu klubi infovahetussüsteemiga. Kui klubil ei ole toimivat infovahetussüsteemi (postituvid, sotsiaalvõrgustik vm), siis aita see luua.

II tase – KING

• Tunne skaudivormi, erinevaid märke ja nende paigutust vormil.
  • Tutvusta klubikaaslastele oma hobisid, huvisid ja tugevamaid külgi.

III tase – PLÄTU

• Tunne ESÜ struktuuri ja oma üksuse paiknemist selles.
  • Otsi infot vähemalt kolme rahvusvahelise laagri kohta ja osale neist vähemalt ühes.

IV tase – JALAJÄLG

• Esinda oma rühma üksuse staabis või ESÜ nõupäevadel/üldkogul.
  • Võta seiklustiimide töös mõni vastutav roll.