NÕUPÄEVAD 7.-9.september 2018

Nõupäevad on koht, kus rääkida kaasa Eesti Skautide Ühingus toimuvale, saada infot, mis tulekul ning anda nõu kas, mida ja kuidas parandada. Sel korral on nõupäevade formaat veidi muutunud. Eelkõige soovime saada üksustelt sisendit ESÜ päevakajalistele tegevustele ning pakkuda juhtidele vahvat ja tegevusrohket nädalavahetust, kus ühise skautluse üle mõtiskleda.

OSALEJAD/SIHTGRUPP: Nõupäevadele ootame kõiki skaudijuhte ning aktiivseid vanemskaute.

TEGEVUS/EESMÄRK: Nõupäevadel toimuvad töötoad järgnevatel teemadel, millele võite veidi mõelda juba enne üritust (hiljemalt augusti keskel edastame ka täpsemad küsimused ning soovitame teemasid veidi arutada eriti üksustes, kus kõik juhid kohale ei tule):

• Kuidas võiksime tähistada ESÜ 25. sünnipäeva. Mida tahaksime tähtpäevalaagris teha? Millised võiksid olla ESÜ 25 meened?
  • Millised võiksid olla skautlikud meened, mida ESÜ saab tellida ja edasi müüa?
  • Milline võiks olla ajakirja Eesti Skaut tulevik?
  • Kuidas kaasata skautluse tutvustusüritustele rohkem läbiviijaid ja kuidas kohalikud üksused saavad end efektiivsemalt tutvustada?
  • Kas ESÜ liikmemaks, laagrite osavõtutasud ja märkide hinnad on mõistlikud?
  • Milline on olnud skautluse mõju minu elus? Milline on skautluse mõju Eesti ühiskonnas?
  • Milline peaks olema skaudijuhi käsiraamat?
  • Kas ESÜ praegune juhtimisstruktuur on jätkusuutlik?
  • Kas vastame GDPR nõuetele?
  • Mis takistab teie üksusel suurenemast?

Lisaks arutame järgmiste aastate ürituste kava, kuulutame välja järgmise suurlaagri konkursi, räägime uuest rändurite programmist, arengupreemiast ja muust. Õhtuseks tegevuseks on plaanitud erinevad tegevusnurgakesed ja meile esineb Maarius Pärn.

AJAKAVA: Nõupäevad algavad laupäeval, 8.september kell 11.00 ning planeeritud lõpp on pühapäeval kell 15.00. Traditsiooniliselt on reedel, 7. septembril võimalik korraldada malevatel ja üksustel oma koosolekuid. Detailne ajakava avaldatakse augusti keskpaigas.

ÖÖBIMINE: Ööbimine toimub Jahilossis ning taredes. Suure inimestehulga puhul magavad osad telkides. Jahilossi ja tarede eelisjärjekorras on varajased registreerujad ja vanemad inimesed.

TRANSPORT: Ühest piirkonnast tulejatel palume autoga tulemisel koopereeruda. Transpordikulud kompenseerime. Selleks tuleb pärast üritust toimetada ESÜ kontorisse kuluaruanne koos sõidupiletite või kütusetšekiga – vaata täpsemalt aruande esitamisest siit. Rongiga tulejatele saame vajadusel Türile vastu tulla – anna sellest soovist palun registreerimisel teada ning lisa kommentaaride lahtrisse juurde ka Türile saabumise kellaaeg.

REGISTREERIMINE: registreerimine avatakse 1. augustil ning see on avatud kuni 01.09.2017. Pane ennast kirja vajutades allolevale nupule „Registreeri (üks)“. Registreerimisel märgi kindlasti ära, millistel päevadel osaleda planeerid.

OSAVÕTUTASU: Nõupäevadel osalemine on tasuta.

LISAINFO: peakorraldaja Siim Maripuu, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..

RAHASTAJAD JA TOETAJAD: Haridus- ja teadusministeerium ning Hasartmängumaksu Nõukogu

Ürituse kuupäev 07.09.2018
Ürituse lõpukuupäev 09.09.2018