Skautlus pakub 6- kuni 26-aastastele noortele – nii poistele kui tüdrukutele – arendavat ning ennast proovilepanevat tegevust, unikaalseid kogemusi ja seiklusi, muutes maailma läbi igapäevaste heategude paremaks. Vabatahtlikuna saab skautluses tegutseda kasvõi 100-aastaseni.

Kui oled noor või lapsevanem ja tunned huvi skautlusega liitumise vastu, siis vaata hetkel tegutsevaid üksuste kontakte siit ning võta ühendust endale kõige lähema üksusega, et uurida täpsemalt, millal nad kokku saavad ning kas neil on võimalik hetkel uusi liikmeid juurde võtta. Paraku alati ei ole seda võimalik teha, kuna teatud arvu noorte kohta peab olema üksuses ka vastav arv täiskasvanud skaudijuhte.

Samas saavad siinkohal ka lapsevanemad ise abiks olla – meil on väga palju näiteid, kus emad-isad on ise koos oma hundu- või skaudiealise lapsega koos kas mõne juba tegutseva skaudiüksusega abijuhina liitunud või lausa ise uue üksuse loonud. Huvilisi noori leidub alati, kui on olemas eestvedaja. Kõik skaudijuhid, sh abijuhid, läbivad uute vabatahtlike koolituse ning saavad sealt esmased täpsemad teadmised skautlusest ning ka noortega töötamisest.

Igaks juhuks olgu siinkohal ära mainitud ka see, et skaudilaagrid on enamasti selles mõttes natuke erinevad tavalistest vahetustega pakutavatest suvelaagritest, et sinna saavad osalema need noored, kes on eelnevalt mõne skaudiüksusega liitunud ning enne laagrit seal juba tegutsenud.

Liikmemaksu ei pea enne tasuma ega liikmeks astumise avaldust esitama, kui olete skaudiringis/koondusel kohal käinud ja edasine osalemine on kindel. Seejärel saab täita ESÜ liikmeankeedi (avaldus noorele/avaldus täiskasvanule) ja tasuda liikmemaksu.

Kui oled skautlusest huvitatud täiskasvanu, siis vaata erinevate vahvate võimaluste kohta edasi täpsemalt lehelt Vabatahtlikule.

SÕBRAD JA SEIKLUS, SEE ON SKAUTLUS – JA SEDA NII EESTIS KUI ÜLE MAAILMA!