Uutel liikmetel on vaja lisaks liikmemaksu tasumisele täita ka liikmeks astumise avaldus:
* avaldus noorele
* avaldus täiskasvanule.

Käesolev ESÜ majandus-/tegevusaasta: 01.01.-31.12.2018.
Kõik ESÜ liikmed tasuvad igal aastal liikmemaksu.
ESÜ liikmemaks ei kuulu tagastamisele.

Liikmemaksu summa

Liikmemaksu suuruse otsustab ESÜ Üldkogu. Kui ühest perest/leibkonnast on ESÜ liikmeid rohkem, kehtivad peresoodustused.

2018. tegevusaastal on liikmemaksu summa 5€. Teine pereliige maksab 4€, kolmas pereliige 3€, neljas ja kõik järgnevad 2€.

Juhul, kui Sulle ESÜ tegevus meeldib ning soovid tasuda ESÜle rohkem kui tegelik liikmemaksu hind on, siis ülempiiri sellel ei ole. Toetajaliikmemaks algab 10€-st.

Liikmemaksust vabastus

Juhul, kui Sinu üksuses on skaute/hundusid, kellel ei ole võimalik liikmemaksu tasuda, siis on võimalik küsida nende kohta liikmemaksu vabastust. Selleks saada kiri aadressile See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..

Kirja näidis:

Palun vabastada ESÜ liikmemaksust järgmised Männiku üksuse liikmed: Mari Mets, Madis Mets.

Kalle Kask
Männiku üksuse juht

Juhatus vaatab avalduse läbi ning kinnitab taotluse. Kui tegevusaasta saab läbi ja algab uus, siis ei pea hundude ja skautide kohta uuesti avaldust kirjutama. Piisab, kui saadad kirja aadressile See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., et „Mari ja Madis Mets on liikmemaksuvabastusega aktiivsed ka sel aastal“.

Liikmemaksuvabastust on võimalik küsida ka täisealiste liikmete kohta (sh iseenda). Küll aga peavad täisealised liikmed igal aastal uue avalduse kirjutama.

Tasumine ESÜle

Eesti Skautide Ühing kogub liikmemaksu iga liikme kohta eraldi. Liikmemaksu edastamiseks on Sul kaks võimalust:

1. Tee ülekanne SEB panka arvele EE581010022049447003 märkides saajaks Eesti Skautide Ühing ning selgituseks „LIIKMEMAKS / ÜKSUSE NIMI / Katrin Kask 5€, Kerli Kask 4€“ või kui on rohkem liikmeid, kelle eest ülekande teed, siis lihtsalt "LIIKMEMEKAS / ÜKSUSE NIMI / 21×5€, 5×4€, 2×3€“ + saada kiri See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. aadressile, kus kirjuta nimeliselt lahti, kelle eest ning millises summas tasusid.

2. Lepi kokku aeg, millal saad ESÜ kontorist läbi tulla ja liikmemaksu summa otse sularahas ESÜ kassasse tuua. Kontori avamisajad on leitavad kontaktide all, kuid anna palun oma tulekust ette teada, sest mõnikord oleme erandkorras suletud või toimub kontoris mõni koosolek, mistõttu pole võimalik külalisi vastu võtta..