27. juulist 6. augustini toimub Kõrvemaal Aegviidu puhkebaasis Eesti ja Ühendkuningriigi skautide ühislaager. Laagri pidulik avamine toimub suure rongkäiguga 28. juulil kell 16.30 Aegviidu kooli õues, kus ligi 150 skauti alustavad üle nädala kestva seiklusega. Laagrilistele saadetud tervituses avaldas Briti suursaadik Eestis Chris Holtby heameelt, et 100 Briti skauti on tulnud Eestisse, et saada osa Briti-Eesti ühisest skaudilaagrist.

Skautluse sünnimaa suursaadik lisas, et skautlus on tunnustatud ja tugev noorteliikumine, millel on suur rahvusvaheline haare ning mille eesmärk on anda noortele nii praktilisi oskusi, kogemust töötada ühise meeskonnana ja juhtimisoskusi kui ka loomulikult on skautluse lahutamatuks osaks rõõm ja tegutsemislust.

Chris Holtby, kes on olnud oma suursaadiku ametiajal valitud ka Eesti Skautide Ühingu patrooniks ning aidanud väga aktiivselt kaasa Eesti skautluse arengule, avaldas ka lootust, et laagri ajal sõlmitud sõprussidemed Suurbritannia ja Eesti vahel jäävad püsima edaspidi.

Kõrvemaal toimuva laagri tegutsemispaikadeks on nii osalt rabasid läbivad matkarajad kui ka kenad laagriplatsid väikeste järvede ääres. Laagri korraldajaks on Eesti poolt Ökoskautide üksus. Laagrisse tulnud Briti skaudid on pärit Nottinghamshirest ja Eestisse tuleku idee sai alguse sellest, kui mõned aastad tagasi Eestist Ühendkuningriiki õppima läinud skaudijuht Signe Träss liitus sealse skaudiüksusega.

Laagri tegevuste hulka kuuluvad nii matkad, tuletõrjeolümpia kui ka sportlikud mängud. Kindlasti kujuneb meeleolukaks Briti kultuuri tutvustav rahvusõhtu. Briti skaudid tutvuvad muidugi ka Tallinnaga ja ühel õhtul on korraldatud laagrilistele külastus Briti suursaadiku residentsi, mille aias toimub ka ühine õhtusöök.

Eesti Skautide Ühing on osa enam kui 40 miljonit skauti üle kogu maailma liitvast noorteliikumisest, mille eesmärgiks on läbi põneva tegevuse anda noortele võimalus enesearenguks ja toetada noorte sirgumist aktiivseteks kogukonna liikmeteks. Ökoskaudid on üks suuremaid skaudiüksusi Eestis, mis loodi 1999. aastal.

Laagri korraldamist toetab Briti Nõukogu.

Lisainfo:

Karolin Lillemäe
Laagri abijuht
56913430
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

www.facebook.com/skaudid