Eesti Skautide Ühing on üks nendest organisatsioonidest, kes kogub raha www.armastanaidata.ee keskkonnas, et toetada neid noori, kellel ei oleks muidu rahaliselt võimalik meie üritustel osaleda. Sel suvel on "Ma armastan aidata" projekt liikumas mööda Eestit fotonäitusega, kus on välja toodud selles heategevuse projektis osalevad organisatsioonid. Suur tänu Heateo Sihtasutusele ja Swedbank'ile, kes on meile sellise võimaluse andnud. Hetkel on näitus üleval Pärnus ja liigub sealt edasi Kärdlasse, Jõhvi ja Paidesse.

Esimesel pildil: „Jane Ly, Katriin ja Anna lipkonnast Okaskannel on esimesed, kes läbivad uut vanemskaudi saamise kohustuslikku tegevusprogrammi. Skautide, kelle tegevus ei piirdu kaugeltki mitte metsaskäimisega, õppeeesmärkideks paljude seas on arendada endas suhtlusoskuseid, osata hinnata adekvaatselt grupisituatsioone ning valida endale neis sobiv roll. Lisaks arvestada reeglitega, õppida oma ülesandeid täitma vastutustundlikult ja mõista vastastikuse toetamise vajalikkust. Teisisõnu, skautidel on suur eelis – nad õpivad juba väikesest peale, mis on koostoimimine – oskus, mida läheb vaja kõigil, ent mida paljud õpivad hilisemas elus hoopis läbi kalli meeskonnakoolituse.“