Esimene ESÜ uue juhatuse koosseisu koosolek toimus esmaspäeval, 3.04.2017. Koguneti ESÜ Lembitu tänava kontoris.

Uued juhatuseliikmed on: Marju Riiel (koolitusjuht), Sander Lillemäe (välissuhete juht), Monika Iskül (programmijuht) ja Liisa Kõrgesaar (suhtlusjuht). Ametikohale tagasivalituna jätkab juhatuses Ragnar Luup (majandusjuht).

Koosoleku üks eesmärkidest oli uute juhatuse liikmete sisseelamise toetamine ning ühiselt ESÜ ja valdkondlike aastaeesmärkide üle vaatamine ning vajadusel nende täpsustamine vastavalt isiklikele eesmärkidele valdkonna juhtidena.

Olulisteks teemadeks, mida juhatuse koosolekul käsitleti olid veel – Üldkogul tehtud otsuste rakendamine, Mõtetest Tegudeni projektikonkurssi välja kuulutamine, lähenevad üritused sh Jüripäeva laager ning erinevad koostööpakkumised ja toetustaotlused, mis ESÜle laekunud on. Arutleti ka uut kontorit puudutavatel teemadel. Uue kontori avamine otsustati korraldada 10.06.2017 – täpsem info selle kohta avaldatakse peagi ka ESÜ koduleheküljel. Sander Lillemäe andis põhjaliku ülevaate välisüritustest, mis järgmise kahe aasta jooksul toimumas on.

Põhjalikult räägiti läbi ka muutused ESÜ töötajate hulgas. Briti Nõukogu toetatud projekti „Skaut on hea kodanik“ rahastuse jätkamise suhtes pärast esimese perioodi (kuni 31.03.2017) lõppu, pole ESÜ seni kinnitust saanud, kuid oluliste tulemuste saavutamise ning mitmete pooleliolevate ülesannete tõttu otsustati jätkata Ida piirkonna tugiisiku Jekaterina Jermolenko tööd vähemalt kuni aprillikuu lõpuni. Väga suurt tänu avaldame projekti algusest saati meiega Põhja piirkonna tugiisiku ametis olnud Marek Kõbule ning soovime talle kõike head uuteks väljakutseteks elus. Marek jätab ESÜs tegutsemist lipkond Okaskannel koosseisus ning muuhulgas on ta suvises suurlaagris videomeedia õpitubade eestvedajaks.

Seoses seni ESÜ büroos programmi- ja koolituskoordinaatori ametikohal töötanud Liisa Kõrgesaare ametist lahkumisega 13.04.2017, võtab tema tööülesanded üle seni Põhja piirkonna tugiisikuna tegutsenud Karin Meikas. Kariniga saab kontakti aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..

Järgmine juhatuse koosolek on planeeritud aprillikuu lõppu, tagamaks, et Jüripäeva laagri ajal on kõigil võimalik liikmetega suhelda, töögruppidesse uusi huvilisi leida ning korraldusmeeskonda laagri läbiviimisel abistada.

Pildil esirida (vasakult): Nele Tael (info- ja projektikoordinaator), Monika Iskül (programmijuht), Marianne Jürgenson (haldusjuht), Sirje Pool (haldus- ja arenduskoorinaator).
Keskmises reas (vasakult): Karin Meikas (Põhja piirkonna tugiisik), Marju Riiel (koolitusjuht), Liisa Kõrgesaar (programmi- ja koolituskoordinaator/ suhtlusjuht).
Tagumises reas (vasakult): Sander Lillemäe (välissuhete juht), Siim Maripuu (juhatuse esimees).