Skautide üheks juba enam kui sajandipikkuseks traditsiooniks on kanda ühtekuuluvusemärgina kaelarätti.
Lihtsaim viis skaudiks olemisest end ümbritevaid inimesi teavitada, on kanda skautlikke sümboleid. Nii sündiski juba enam kui 10 aastat tagasi mõte, et olulistel skautlikel tähtpäevadel, näiteks skautluse rajaja Baden-Powelli sünnipäeval, 22. veebruaril, kannavad kõik skaudid võimalusel kaelarätti. Tehakse seda nii kooli minnes, ülikoolis loengus olles, oma tööülesandeid täites või mõnusalt vaba aega veetes.

Kaelaräti kandmine on auasi ja igaüks saab ise valida, kas kannab oma üksuse, Eesti skautide sini-must-valget esinduskaelarätti või mõnda muud endale armast ja olulist kaelarätti. Kaelarätipäev on skautide ühine võimalus oma olemisest teistele märku anda ja mida rohkem meist seda teeb, seda suurem hulk inimesi saab skautidest teada.
Seega iga skaudi kaelarätt loeb ja määrab meie märkamise ulatuse!

Õnnelikku skautlemist ja head kaelarätipäeva!