Septembrikuu teisel nädalavahetusel said Tagametsas sel aastal kokku nii skaudijuhid kui uued vabatahtlikud, nimelt said seekord toimuma samaaegselt nii ESÜ nõupäevad kui uute vabatahtlike/skaudijuhtide koolitus. Nõupäevalistest olid kohapeal esindatud juhid ja noored üksustest Rakvere Skaudid ja Vaeküla Siilikesed, Okaskannel, Tuulemetsa, Tormilind, Keila, Kõrvemaa, TSGM Ilves, Metsalised ning Ökoskaudid. Alljärgnevalt väike ülevaade mõnedest nõupäevade teemadest ja aruteludest. Täpsema ülevaate protokollina saadame peatselt juhtide listi.

2018. aasta skautide Talimängud korraldab lipkond Okaskannel ning sama aasta hundude Kriimsilma laagri Tuulemetsa

ESÜ 2017-2018 aasta teema on kogukondlik koostöö

Noorteprogrammi osas lepiti kokku arutelupäevade korraldamine nii hundude kui rändurite programmi väljatöötamiseks.

Juttu oli ka (eri)juhenditest ning ürituse korralduse uuenenud juhendist koos lisadega, mis on peatselt leitavad ka ESÜ kodulehelt.

Valmis on saanud ESÜ tsiviilmärgid, mida sai nõupäevadel skaudipoest osta. Tsiviilmärgid on ESÜ logoga väiksed märgid, mis on mõeldud kandmiseks tavariietusel, nt pintsaku või kleidi krael vm. Kellele kohapeal ei jagunud või kes nõupäevadel ei osalenud, siis saab osta märke ka ESÜ kontorist. Märgi hinnaks on 3€/tk.

ESÜ büroo poole peal on toimunud väikesed muudatused. Nimelt on tööülesanded jagatud töötajate vahel natuke ringi ning samuti vahetunud seoses sellega ametinimetused ning e-posti aadressid. Uued e-posti aadressid on: Liisa Kõrgesaar (programmi- ja koolituskoordinaator) - See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. ja Sirje Pool (haldus- ja arenduskoordinaator) - See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.. Endised See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. ja See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. on suunatud uutele aadressidele. ESÜ üldiseks e-posti aadressiks jääb endiselt See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., millele on ligipääs kõikidel kontori töötajatel. Kodulehel kontaktide all on lisaks välja toodud ka valdkonnad ning teemad, millega keegi töötajatest tegeleb, et nii liikmetel kui väljastpoolt skautlust inimestel oleks lihtsam kohe õige inimeseni oma pöördumisega jõuda. Hetkel otsime oma meeskonda juurde info- ja projektikoordinaatorit ning kahte piirkondlike üksuste tugiisikut. Mõlemad töökuulutused on leitavad siit ja kandideerima on oodatud ka kõik skaudid!

Ka seikluste andmebaas on ESÜ kodulehel üleval, aga ootamas juurde täiendusi liikmetelt seikluste teemal. Kui oled valmis panustama ja oma seiklusi jagama, saada need palun See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Samuti on ESÜ ürituste kava leitav ühtse failina ESÜ kodulehel. Kava on jooksvalt täiendamisel vastavalt ürituste lisandumisele, sh üksuste avatud ürituste osas. Kui teie üksusel on oma tegevuskavas avatud üritusi, kuhu te ootate osalema ka teistest üksustest skaute, siis andke sellest palun teada See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.ning lisame need ka ESÜ üldisesse kavva.

Nõupäevade koolituse osa kuulus seekord teemale tööstress ja vaimne tervis, mida viis läbi Anna Haasmaa Peaasi.ee-st.

Laupäeva ametliku osa lõpetasid kommunikatsiooniteemade töögrupid, millest saadi väga head sisendit ESÜ kommunikatsioonivaldkonna arendamiseks, ideid nii koheseks rakendamiks kui ka tulevikuarendusteks.

Pärast ametlikku osa toimusid etiketikoolitus koos piduliku õhtusöögiga, mille viis läbi Tarmo Randes ning mängude õhtu Kadri Agu eestvedamisel.

Suurerattaliselt sai käima lükatud ka järgmise suve suurlaager Seiklusratas, mille kohta saab salvestatud pildilist materjali näha ka õige pea.

Uute vabatahtlike/skaudijuhtide koolitusel oli osalemas 12 uut vabatahtlikku, kelle kõigiga kohtume kindlapeale ka edaspidi kas siis juba uute üksuste juhtidena või lihtsalt abiks olles mõnel meie üritusel. Kõik koolitusel osalenud said omale ESÜ uue äsjavalminud vabatahtliku kaelaräti, mille "muster" on samasugune nagu meie sini-must-valgel kaelarätil, aga värvideks ESÜ värvid - roheline, kollane ja sinine.

Nõupäevadele pani punkti uue programmi näidiskoondus, mille viis läbi Monika Iskül ja kus osalesid nii nõupäevalised kui uute vabatahtlike/skaudijuhtide koolitusel osalejad.

Aitäh kõikidele, kes kohal olid ja samuti suur tänu meie kokale - hä-hä-hästi maitsvalt tehtud, Tarmo Randes!

Nõupäevade ja koolituse korraldamist toetas Briti Nõukogu.

Fotod: Karolin Lillemäe ja Kadri Agu
Vaata rohkem pilte Facebookist