KAUGMATKAJA I 10.-22.07.2016 Kanderstegis

OSALEJAD/SIHTGRUPP: Vanemskaudid, rändurid ja skaudijuhid.

TEGEVUS/EESMÄRGID: Koolitus vanemskautidele - mägimatkamine, liustikud ja kaljuronimine. LISAKS rahvusvaheline skaudilaager Kanderstegis!

Kaugmatka koolitus on oma sisult uue noorteprogrammi kaugmatka skaudioskuse esimese osa koolitus koos sellega seotud praktilise osaga. See tähendab, et osalema on oodatud nii vanemskaudid, rändurid kui skaudijuhid, kes mägedega lähemalt tutvust sobitada soovivad. Ainukeseks eelduseks on vanus vähemalt 15 eluaastat. Varasem kokkupuude köietööga või mägedega ei ole vajalik.

Koolitus koosneb kahest osast:
* ettevalmistuslaager Karula veskil 13.-15.05.2016;
* praktiline õppematk Šveitsis Kanderstegi ümbruses 10.-22.07.2016.

Ilma ettevalmistuslaagris osalemata ei ole võimalik õppematkal osaleda. Küll aga on võimalik osaleda ettevalmistuslaagris, kuid mitte tulla Kanderstegi. Seda soovitame juhul, kui sel suvel Kanderstegi tulla ei ole võimalik, aga kaugmatka teema huvi pakub ja järgmistel kordadel kaasa tulla soovid.

Õppematka sihtkoht on Kanderstegi ümbruse kaunimad mäed. Elamine on korraldatud Kanderstegi rahvusvahelises skaudikeskuses (www.kisc.ch), kus lisaks lähedal asuvatele mägedele ka mõnusa rahvusvahelise skaudilaagri elamuse saame. Ööbime telkides ja valmistame oma söögid ühiselt ise. Skaudikeskusest käime iga päev lähemal või kaugemal mägedes, ühisel soovil võime mõnel päeval osaleda ka skaudikeskuse poolt pakutavates tegevustes.

TRANSPORT: Sõit Kanderstegi on plaanis väikebussidega. Tee peal ööbime kämpingutes. Kui mõnel huvilisel on suvel ajaga väga kitsas, siis on võimalik Kanderstegi jõuda ka lennuki+rongiga. Sellisel juhul oleks osavõtutasu ca 200€ väiksem, kuid selle asemel tuleb osta lennuki- ja rongipiletid. Eraldi traspordi kasutamisel tuleks jõuda Kanderstegi 12.07.2016 õhtuks ning tagasi hakkame sõitma 20.07.2016 hommikul.

VAJALIK VARUSTUS: Elementaarne isiklik varustus matkal sisaldab lisaks kohasele matkariietusele ja -jalanõudele matkakeppe, ronimisvööd, kiivrit ja enesejulgestusotsi karabiinidega. Vöid, kiivreid ja karabiine on kuigipalju ESÜl olemas ja võimalik laenata. Pikemalt räägime varustusest ka koolitusel.

OSAVÕTUTASU: Matka osavõtutasu tuleks igaks juhuks arvestada 500€. Loodame hakkama saada vähemaga. Lõplik summa sõltub sellest, kui palju meid kokku on ja kas/milliseid lisategevusi Kanderstegis teha soovime. Osavõtutasu sisaldab kogu Karula koolitust ja matka ajal transporti (bussirent, kütus, teemaksud), ööbimisi, ühiseid hommiku- ja õhtusööke, ekstreemkindlustust, tõstukipileteid mägedele lähenemisel ja võimalikku lisategevust Kanderstegis. Lisaks osavõtutasule tuleb arvestada elementaarse isikliku varustuse olemasoluga ning isikliku lõunasöögiga (peatused kaubanduskeskustes sõidu ajal ning energiatoit matkapäevadel).

Kui osaled ainult koolitusel Karulas, siis selle osavõtutasu on 10€, millest kaetakse veski rent ja toitlustus.

NB! Soodustusi saavad ja ESÜ aktiivseteks liikmeteks loetakse neid liikmeid, kes on esitanud ESÜ liikmeankeedi ja tasunud jooksva tegevusaasta liikmemaksu ning maksnud ürituse osavõtutasu enne soodusperioodi lõppu. Osavõtutasu kuulub tagastamisele avalduse alusel kuni esimese registreerimitähtaja lõpuni. Avaldus tuleb esitada ESÜ haldusjuhile See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.. Hilisem tagastamine toimub ainult põhjendatud avalduse alusel ESÜ haldusjuhi otsusel.

Osavõtutasu ülekandmisega nõustutakse lapse/noore osalemisega antud üritusel ning üritusel tehtavate piltide ja videomaterjali avaldamisega skautluse tutvustamiseks.

REGISTREERIMINE: Registreerimisi ootame kuni 01.05.2016 (aga mida varem, seda parem) aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või ürituse Facebooki lehel.

LISAINFO: Katri Pruulmann, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..

Ürituse kuupäev 10.07.2016 10:00
Ürituse lõpukuupäev 22.07.2016 23:00
Registreerimise alguse kuupäev 01.04.2016 00:00
Kohtade arv 30
Registreerunud 0
Saadaval kohad 30
Lõpukuupäev 01.05.2016 23:55
Ühe inimese hind 500.00€
Asukoht Kanderstegi rahvusvaheline skaudikeskus Šveitsis
Registreerimine antud üritusele on lõppenud.