TÄNAME SKAUDIKESKUSE TOETAJAID:

Kes on skaudid ning mida nad teevad?

Skautluse eesmärk on luua noortele alates kuuendast eluaastast koht, kus nad saavad vabatahtlikest skaudijuhtide juhendamisel turvalises keskkonnas ise aktiivselt õppida, avastada, eakohaselt vastutada, seigelda ja meeskonnas tegutseda. Me julgustame noori juba varajasest east mõtlema ka oma kogukonna vajadustele, reageerima ebaõiglusele, hoidma keskkonda ning olema aktiivseks nooreks kodanikuks.

Eesti Skautide Ühing (ESÜ) on noorsootöös tegev 1995. aastast. ESÜ-l on rohkelt kogemusi matkade ja noortelaagrite korraldamisel. Meie liikmeskond on püsinud viimase kümne aasta jooksul stabiilselt üle 1000, neist üle 85% on noored, neist võrdselt poisse ja tüdrukuid, ¼ liikmeskonnast kõneleb emakeelena vene keelt. Lisaks osalevad meie tegevuses ka hariduslike erivajaduste ning nägemispuudega noored. Tegutseme üle Eesti pea kõikides maakondades, tegevusest saavad osa nii linna- kui ka maapiirkondade noored.

Unistus oma skaudikeskusest

Oleme seni üürinud ruume Tallinnas Lembitu tänaval, mis vaatamata oma heale asukohale ei vasta enam meie vajadustele – ruumi napib vajaliku arvu töökohtade jaoks, samuti puudub hea võimalus tegevuste-koolituste läbiviimiseks. Meie suures osas looduses läbiviidava programmi jaoks on vaja erinevaid tegevusvahendeid, matka- ja toiduvalmistamise varustust. Selle jaoks vajame laopinda, kust kõike seda oma üksustele välja laenata. Aja jooksul/tegevuse käigus on ESÜ-le kogunenud hulk põnevat materjali, mida seni ei ole saanud sobivate tingimuste puudumisel eksponeerida.

Meie unistuseks on, et seni erinevates Tallinna paikades tegutsevad üksused saaksid oma üritusi ning iganädalasi skaudisalkade kohtumisi pidada päris oma ruumides, kus on olemas ka tegevusvahendid ja oma salga sümboolika.

Terve suve kestnud otsingute lõpuks leidsime endale sobivad ruumid Tallinnas Kitseküla asumis Juurdeveo tänaval, Tallinn-Väike raudteejaama lähistel. Väljavalitud pinnale suudame mahutada nii oma väikese kontori, tegevusvahendite lao, raamatukogu kui ruumid salkade kohtumiste ja koolituste läbiviimiseks ning skautliku ajaloo eksponeerimiseks. Soovime osta ruumid viimistlemata kujul – nii saame soodsalt oma vabatahtlike ja toetajate abiga kujundada just sellise kodu, nagu soovime.

Unistus numbrites

Skaudikeskuse ruumide (kokku ca 150 m2) lõplikuks maksumuseks koos sisustusega kujuneb umbes 180 000 eurot, millest olemas on meil tänaseks pool. Oleme väga tänulikud igas summas tehtud annetuse üle!

ESÜ kuulub tulumaksusoodustusega mittetulundusühingute ja sihtasutuste nimekirja ning ESÜ-le tehtavad annetused on tulumaksuvabad (kuni 15% deklareeritud tulust). Tulumaksutagastuse saamiseks märgi pangaülekandel selgitusele lisaks ka oma isikukood. Juriidilistel isikute puhul arvestame automaatselt ülekande tegijaga.

Eesti Skautide Ühing EE581010022049447003 (pangakood: 401, SWIFT kood: EEUHEE2X, SEB pank), selgitus: „Skaudikeskuse toetuseks“.

ESÜ on hea annetuste koguja

Oleme liitunud annetuste kogumise hea tavaga, mistõttu saad kindel olla, et kogutud raha kasutamine heaperemehelikult, sihipäraselt ja otstarbekalt.

Lisaküsimuste korral saab ühendust võtta ESÜ juhatuse esimehega:
Siim Maripuu, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., tel 5341 3600.